polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Relacja z Mistrzostw Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce

Relacja z Mistrzostw Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce
W dniu 16-18.09.2022 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w LekkoatletycePOWRÓT DO Aktualności

W dniu 16-18 września 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie.

Przybyło 11 klubów sportowych tj. Spartan Lublin, Korona Szczecin, UMKSN Poznań, Mazowsze Warszawa, Odra Racibórz, Świt Wrocław, Wars Warszawa, ŁKSG Łódź, IG Warszawa, MIG Gliwice i IKS Bydgoszcz.

Lekkoatleci wzięli udział w zawodach i wystartowali w następujących konkurencjach biegowych jak i technicznych: 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m, 5000m, sztafeta 4x100m, 4x400m i 4x400m MIX oraz w skoku w dal, skoku wzwyż, rzucie młotem, rzucie dyskiem, rzucie oszczepem i w pchnięciu kulą.

Prezes Polskiego Związku Sportu Niesłyszących Stempurski Wojciech, członek Zarządu PZSN Jarosław Janiec wraz z trenerami Markiem Jarosem i Rafałem Śliwką omawiały na temat Mistrzostw Polski Niesłyszących są rokiem poolimpijskim którzy olimpijczycy medaliści i uczestnicy XXIV Letnich Igrzysk Olimpijskich Niesłyszących mieli kilka miesięcy przerwy w treningach ale i także sprawdzianem młodych zawodników przygotowania do Halowych Mistrzostw Świata Niesłyszących które odbędą się w marcu w 2023 roku w Toruniu oraz planowania Mistrzostw Europy Niesłyszących i Juniorów U20 które odbędzie się w Szczecinie w dniach 21-27 sierpnia 2023 roku.

A miało być tak pięknie. Niestety - fatalne warunki atmosferyczne w sobotę była zimna pogoda 10 stopni a w niedzielę ulewny deszcz. Nie zostały odwołane.

W pchnięciu kulą Oskar Kokoszewski z klubu Lubelski Klub Sportowy Głuchych SPARTAN Lublin w sobotę pobił rekord Polski Niesłyszących w pchnięciu kulą - 17.58m, a w rzucie młotem kobiet zawodniczka z klubu MKSN Mazowsze Warszawa Monika Kamińska pobiła rekord Polski Niesłyszących w rzucie młotem - 27.57m. (W dniu 9 września 2022 roku w Warszawie na zawodach z pełnosprawnymi zawodnikami Monika pchała 30.44m - nieoficjalny rekord Polski Niesłyszących po zatwierdzeniu Komisji Rekordów i Statystyki)

W klasyfikacji medalowej wygrała Szczecińska Korona z dorobkiem 25 medali (11-6-8). Drugie miejsce zajęła Spartan Lublin 18 medali (9-7-2) a trzecie miejsce Świt Wrocław 17 medali (2-8-7).

W klasyfikacji punktowej wygrała również Korona Szczecin 176 pkt. Drugie miejsce zajęła Świt Wrocław 145 pkt. a trzecie miejsce Lubelski Klub Sportowy Głuchych SPARTAN 121 pkt.

Impreza dofinansowana z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorem był Polski Związek Sportu Niesłyszących

Opracował
Rafał Śliwka
Trener Kadry Narodowej w LA PZSN
Wiceprzewodniczący Komisji Rekordów i Statystyki PZSN   

Wyniki MPN LA.pdf
Pobierz
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.