polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Zakup książki

Zakup książki
Kronika 100-lecia sportu głuchoniemych, głuchych i niesłyszących w PolscePOWRÓT DO Aktualności

W imieniu Polskiego Związku Sportowego Głuchych, chciałbym zachęcić do zakupu jubileuszowego wydania „Kroniki 100-lecia sportu głuchoniemych, głuchych i niesłyszących 1922-1992”,  które wydane zostało przez Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jest to pierwsza w historii sportu głuchych zwarta monografia opisująca w rzetelny sposób historię polskiego sportu Głuchych. Jest to kompendium wiedzy o sporcie Głuchych.

W 2022 roku Sport Głuchych w Polsce obchodził stulecie swojej działalności, a pomimo wielu sukcesów na arenie międzynarodowej, Głusi sportowcy żyją i działają w cieniu i ciszy. W maju 2022 roku polscy sportowcy niesłyszący powrócili z Igrzysk Głuchych w Brazylii z 42 medalami. Zasłona milczenia mediów o tym fakcie była bardzo smutna dla wszystkich sportowców niesłyszących, którzy dla Polski zdobywali medale olimpijskie. Chcielibyśmy to zmienić.

Szanowni Państwo, zachęcamy do zakupu „Kroniki 100-lecia…”, gdyż wpływy ze sprzedaży książki zostaną spożytkowane przez Polski Związek Sportu Niesłyszących na promocję wiedzy o sporcie Głuchych i anonimowych Głuchych olimpijczykach.

Książka, a w zasadzie księga, wydana jest w twardej okładce, w formacie A4. Na przeszło 530 stronach zawiera prawie 450 archiwalnych fotografii. Na stronnicach książki autor opisał sukcesy oraz problemy z którymi borykał się sport Głuchych na przestrzeni lat 1922-1992. Książka upamiętnia ponad 3000 osób zaangażowanych w działalność na rzecz sportu Głuchych.

Aby zamówić „Kronikę 100-lecia…” należy wpłacić pieniądze na konto Polskiego Związku Sportu Niesłyszących. Zapisy przyjmujemy do 15 kwietnia 2023 roku. Pod koniec kwietnia, uwzględniając nadesłane zamówienia, wydamy dyspozycję druku książki. Prosimy są o dokonanie wpłat na konto:

Bank Pekao SA III o/Lublin 65 1240 2382 1111 0010 8917 1900

Cena 1 egzemplarza wraz z kosztami wysyłki wynosi 199,00 zł

W opisie przelewu należy napisać adres gdzie będzie miała być wysłana książka, czyli:

          Imię Nazwisko/Instytucja; ulica; kod pocztowy i miasto; liczba egzemplarzy

W razie pytań prosimy o kontakt z autorem „Kroniki…” (osoba słysząca), który wspiera nasze działania dr Adam Szulc

E-mail: aszul@ukw.edu.pl   
Tel.:    + 48 793 085 314

Adam Szulc
PZSN

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.