polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

XXIII Międzynarodowy Miting Pływacki Niesłyszących w Poznaniu

XXIII Międzynarodowy Miting Pływacki Niesłyszących w Poznaniu
W dniach 30.11.-01.12.2019 r. odbył się XXIII Międzynarodowy Miting Pływacki Niesłyszących w PoznaniuPOWRÓT DO Aktualności

W dniach 30.11.-01.12.2019 r. odbył się XXIII Międzynarodowy Miting Pływacki Niesłyszących w Poznaniu. Była to największa impreza od 23 lat po raz pierwszy wzięło w niej udział 165 zawodników z 10 państw Europy z 16 klubów Niesłyszących: Ukrainy, Białorusi, Francji, Czech, Cypru, Łotwy Szwecji, Kazachstanu, Polski. Po raz pierwszy byli zawodnicy z Cypru, Czech, Szwecji, Francji. Zawody otwierali:  Dyrektor Departament Sportu Urzędu Marszałkowskiego Wielkopolskiego M. Kubiak, senator J. K. Libicki, dyrektor OSW J. Ruła. Zawody wsparli: Urząd Miasta Poznania, Urząd Marszałkowski Wlkp. oraz prywatni sponsorzy. W zawodach rywalizowali zarówno zawodnicy, którzy startowali na Mistrzostwach Świata Głuchych, Mistrzostwach Europy Głuchych i Igrzyskach Głuchych, jak i dzieci które rozpoczynają dopiero przygodę z pływaniem, dzięki czemu zawody stały na wysokim poziomie sportowym. Rozegrano 33 konkurencje w trzech kategoriach wiekowych co jest niespotykane i wyjątkowe. Dodatkowo w czterech biegach wystartowały dzieci na dystans 25m. Rozegrano dwie sztafety mieszane. W klasyfikacji medalowej wygrała reprezentacja klubu z Mińska przed Spartanem Lublin Klubem z Kijowa. Na naszych zawodach rozgrywamy 3 kategorie wiekowe jako jedyni w Europie. Dzięki temu nasza impreza jest tak wyjątkowa. Maluchy pływają na dystansie 25 m. W tym roku rozegraliśmy sztafety maluchów. Z roku na rok przyjeżdża coraz więcej zawodników. W klasyfikacji medalowej wygrał klub z Mińsk (Białoruś) na 2 miejscu znalazł się Spartan Lublin a na 3 klub z Kijowa (Ukraina). Puchary otrzymali najlepszy zawodnik i zawodniczka zawodów oraz 3 pierwsze kluby w klasyfikacji medalowej. Wszyscy chętni mogli  wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem po Poznaniu. Goście zagraniczni zostali zakwaterowani w hotelu NOVOTEL a goście z klubów krajowych w Ośrodku dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu. Możemy się pochwalić, że zawody uzyskały bardzo pochlebne opinie i wszyscy uczestnicy zapowiedzieli udział w roku 2020. Zawody udało się przeprowadzić dzięki wsparciu PZSN, Miastu Poznań, Samorządowi Wielkopolskiego oraz prywatnym sponsorom. Poznań zdobył 7 medali (4 srebrne i 3 brązowe) i zajął 9 miejsce. Najlepszymi zawodnikami z Poznania byli Sandra Michałowska aktualna brązowa medalistka mistrzostw Świata w Brazylii oraz Tymoteusz Hrycak. 

Wyniki.pdf
Pobierz
Klasyfikacja medalowa.pdf
Pobierz
Lista startowa.pdf
Pobierz
Lista zgłoszonych zawodników.pdf
Pobierz
Lista zgłoszonych klubów.pdf
Pobierz
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.