sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Turniej Heiro CUP w Rzeszowie

Reprezentacja Polski Mężczyzn w futsalu odbyła mini zgrupowanie w dniach 16-19 grudnia połączone z udziałem w turnieju już 13 edycji Heiro Cup w RzeszowiePOWRÓT DO Aktualności

Reprezentacja Polski Mężczyzn w futsalu odbyła mini zgrupowanie w dniach 16-19 grudnia połączone z udziałem w turnieju już 13 edycji Heiro Cup w Rzeszowie. 16 grudnia zagraliśmy sparing z 1 ligowym zespołem futsalu Heiro Rzeszów. Mecz zakończył się wynikiem 6-6. W kolejnym dniu odbyły się dwa treningi. W sobotę przystąpiliśmy do rywalizacji w turnieju Heiro Cup. W turnieju wzięło udział 32 zespoły z Polski, Czech i Ukrainy. Nasza Reprezentacja została poprzez losowanie przydzielona do grupy C.

W grupie C rywalizowaliśmy z drużynami Caffaro Kazimierza Wielka (2 liga futsalu), Sympatyczni Nisko oraz Sharks Tarnów.
W 1 meczu z drużyną Caffaro wygraliśmy 2-1 po pięknej bramce Jana Paczyńskiego 5 sekund przed końcem meczu po krótkim rozegraniu z autu.
W kolejnym meczu z drużyną z Niska remisujemy 1-1, mając bardzo dużo okazji ale byliśmy bardzo nieskuteczni. W ostatnim meczu z drużyną z Tarnowa wygramy 3-2 i tym samym zajmujemy 1 miejsce w grupie C i awansujemy do 1/8 finału turnieju.

W niedziele zaplanowana była faza pucharowa. Reprezentacja trafiła na zespół który zajął 2 miejsce w grupie H - TEKNIA Rzeszów. Mecz od samego początku układał się po myśli naszych Reprezentantów i zakończył się on 3-0. W kolejnej fazie turnieju czyli w 1/4 finału trafiamy na jednego z faworytów tego turnieju czyli Falcon Energy Białystok. Mecz ułożył się bardzo dobrze dla naszej drużyny i od samego początku gramy odważnie i mądrze w obronie i prowadzimy 1-0 przez całą 1 połowę aż do ostatniej akcji meczu 1 połowy gdzie tracimy bramkę po błędzie indywidualnym w kryciu. 1 połowa kończy się remisem 1-1. W 2 połowie straciliśmy bramkę na 2-1 i nasi przeciwnicy poszli za ciosem i strzelili na 3-1. 5 minut przed końcem meczu wycofanie bramkarza nie przyniosło oczekiwanych zmian na naszą korzyść i spotkanie kończymy wynikiem 6-1 i tym samym zakończyliśmy turniej w pierwszej "8" co jest dobrym wynikiem i cieszy sztab szkoleniowy. Teraz przerwa świąteczna i od nowego roku przygotowujemy się do eliminacji ME futsalu w Bośni oraz Olimpiada w Brazylii.

Powołani zawodnicy: Wanot Karol , Żurek Adam, Wojewoda Adam, Guz Sebastian, Guz Jakub, Łuczywek Krzysztof, Wciórka Patryk, Bieniak Damian, Szewczyk Paweł, Paczyński Jan, Nowicki Szymon

Sztab szkoleniowy wraz z zawodnikami Reprezentacji Polski Mężczyzn składają wszystkim życzenia wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w życiu prywatnym i sportowym w nadchodzącym roku 2022.