polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Spotkanie towarzyskie: Kadra PZSN – SKF KS Politechnika Poznańska

Spotkanie towarzyskie: Kadra PZSN – SKF KS Politechnika Poznańska
W ubiegłą niedzielę 15 listopada Kadra Narodowa PZSN w piłce siatkowej kobiet zmierzyła się w spotkaniu towarzyskim z zespołem III ligi wielkopolskiej SKF KS Politechnika PoznańskaPOWRÓT DO Aktualności

W ubiegłą niedzielę 15 listopada Kadra Narodowa Polskiego Związku Sportu Niesłyszących w piłce siatkowej kobiet zmierzyła się w spotkaniu towarzyskim z zespołem III ligi wielkopolskiej SKF KS Politechnika Poznańska. Mecz odbył się w Poznaniu, a trenerzy umówili się na rozegranie sześciu setów.

Spotkanie rozpoczęło się od naszego kilku punktowego prowadzenia, które konsekwentnie powiększaliśmy przez całą partię, nasza dobra zagrywka odrzuciła rywalki od siatki i nie były one w stanie wyprowadzić skutecznego ataku. Przeciwniczki przebudziły się w drugiej partii, mieliśmy problemy z przyjęciem przez co zespół z Poznania wyszedł na prowadzenie. Kilka punktów straty nie spowodowało jednak, że nasza drużyna się poddała, wręcz przeciwnie, zmotywowała nas do jeszcze cięższej pracy. Po dobrej zagrywce i skutecznej współpracy na linii blok-obrona udało nam się doprowadzić do remisu, wyjść na prowadzenie i wygrać tą odsłonę zdecydowanie. Nasza znaczna przewaga utrzymywała się również w kolejnym secie, który wygraliśmy zdecydowanie.

To wyraźnie rozprężyło nasze dziewczyny, które kolejnego seta, podobnie jak drugiego, rozpoczęły gorzej od koleżanek z przeciwnej strony siatki. Niestety pogoń za rywalem w tym secie się nie powiodła i to przeciwniczki mogły cieszyć się z pierwszej wygranej partii. Na szczęście dla nas jedynie na tyle stać było drużynę SKFu. W kolejnych setach, mimo bardziej wyrównanej gry, górą były nasze dziewczyny, które wygrały je do 19 i 23, a w całym spotkaniu 5:1.

Dziękujemy bardzo zespołowi SKF KS Politechnika Poznańska za przyjęcie zaproszenia do wzięcia udziału w tym spotkaniu kontrolnym. Była to cenna lekcja, która mamy nadzieje zaprocentuje w przyszłości. Na grudzień planujemy kolejny sprawdzian przed przyszłorocznymi Igrzyskami Głuchych. Trzymajcie za nas kciuki!

Kadra Narodowa Polskiego Związku Sportu Niesłyszących w piłce siatkowej kobiet – SKF KS Politechnika Poznańska 5:1 (25:18, 25:16, 25:13, 20:25, 25:19, 25:23)

skład naszego zespołu: Katarzyna Góźdź, Patrycja Krumin, Daria Dubrawska, Wiktoria Muszczek, Karolina Stobiecka, Barbara Kołtun, Anna Tylki, Agnieszka Szczepska, Anna Kniaź.

Trener: Mateusz Chyl

Media o nas:
http://sportowy-poznan.pl/2020/11/16/kadra-polski-siatkarek-nieslyszacych-grala-z-skkf-pbs-politechnika-poznanska.html?fbclid=IwAR3muNZ_KuosPKJfdAfwqXRNR5fKMDb7TCaAEExgFCgBBVnFPDI83cXvKfI 

http://skfks.pl/?p=60777 

Link do retransmisji z meczu:
https://www.facebook.com/skfkspoznan/videos/364541948183829/?__xts__[0]=68.ARDAwm6BxVIjlkopTOanfYlZ6BdaOJbMPjjPYA_e6ktOEY8R0_gqinyJpn4kXLDNg4ZmkYB7xCQqRDL6mBp-fYftHkmrXLYDVvxS34p5nJGEZyL9B5H4CNX4VGIkdv4ipXCES0RjAUqZ56ltOKKHarvIKJSkgIDnx3FDXz_gkKnYMhDLylwHr-SFhs8eSs2VZKEN8K28Lx-qXXAdG-LFWhUp_7miJKjPzNa1aFIrpiQV2tZ1PSkCU5ljdctaLnN9hURzoH55bHdfaJC-EG3qy55iCjorxH_yqX4U_JRdpMW-6X608SP81ez3LVJTCKXvQB_PeGuD3afJNosOT409ffF4wAghSxPR_R0&__tn__=-R 

Relacja Serwisu WTK Poznań: od 4 minuty 14 sekundy:
https://wtk.pl/news/64381-sport-wydanie-z-dnia-15112020?src=news_box_newest&srcindex=4&device=dt&fbclid=IwAR3k6nDz7432pIOKZS2DAnQnqspqw17GN2eMCsYXFkUL75NTH7OpAykNTp4 

Transkrypcja relacji:
„Trzecioligowe siatkarki SKFu PBS Politechniki Poznańskiej rozegrały mecz towarzyski z Reprezentacją Polski Niesłyszących. Do nietypowego starcia doszło w Hali Uniwersytetu Przyrodniczego przy Dojeździe. Niestety meczu nie mogli zobaczyć kibice, oczywiście ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.”

Michał Sułkowski, członek sztabu SKF PBS Politechnika Poznańska:
„Jest to spotkanie towarzyskie, zorganizowane z inicjatywy trenera Mateusza Chyla, którego zaproszenie zostało przez nas podjęte i właśnie jesteśmy w trakcie tego spotkania. Przyjaźnimy się z trenerem Chylem już od wielu lat, pomagał nam też w przeszłości ratować naszą sekcję drugoligową, jest to jego kolejna inicjatywa, którą wspólnie realizujemy i tak to się właśnie ułożyło. Dziewczyny grają bardzo ambitnie, tutaj poza wiadomo pewnymi gestami wynikającymi z komunikacji, wszystko odbywa się normalnie tak jak w typowej siatkówce. Dziewczyny są ambitne, waleczne, to dla nas też cenna lekcja dla naszego nowego, młodzieżowego zespołu, który ma szanse do gry z mocnym rywalem.”

„Dla siatkarek SKFu starcia towarzyskie mają spore znaczenie. Same mecze ligowe to za mało, szczególnie, że tych domowych zespół z Poznania rozgrywać nie może.”

„Aktualnie rozgrywamy mecze wyjazdowe w rozgrywkach ligowych dlatego, że nasza hala jest nieczynna decyzją Rektora. Jak długo to potrwa nie wiemy natomiast jest to dla nas na pewno znaczący problem, który wpływa też na naszą sportową postawę. Widać, że nie mamy aktualnie rytmu meczowego.”

TVP Poznań: https://poznan.tvp.pl/50827371/16112020 - od 02 minuty 10 sekundy

Mateusz Chyl
Trener główny siatkówki PZSN

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.