sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Siatkarki Świt-u Wrocław zdobywczynie Pucharu Polski Niesłyszących

Ogólnopolski Turniej Pucharowy Niesłyszących w Piłce Siatkowej Kobiet, Olsztyn, 09-11.10.2020POWRÓT DO Aktualności

W dniach 9-11 października 2020 r. odbył się w Olsztynie Ogólnopolski Turniej Pucharowy w piłce siatkowej kobiet niesłyszących. Udział wzięły 4  zespoły: świt Wrocław, Mazowsze Warszawa, MIG Gliwice oraz ŁKSG Łódź. Zawodniczki zostały zakwaterowane w hotelu  ,,Na Skarpie’’ w Olsztynie przy ul. Gietkowskiej. Mecze odbywały się w pięknej, nowoczesnej hali sportowej UWM w Olsztynie, przy ul. Prawocheńskiego, gdzie na co dzień treningi ma drużyna z Plus Ligi AZS Indykpol Olsztyn.

Pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 9.00 pomiędzy Mazowsze Warszawa a Świt Wrocław zakończył się w niecałą godzinę. Bezproblemowe zwycięstwo wrocławianek 3:0. W każdej partii było widać różnicę klasy. W drugim meczu na parkiet wyszły zawodniczki z Łodzi i Gliwic. Łodzianki wzięły rewanż za MP i tutaj również mecz zakończył się w 3 setach na korzyść ŁKSG Łódź. Po tych meczach zawodniczki miały przerwę obiadową.

Trzeci mecz po przerwie pomiędzy MIG Gliwice a Świt Wrocław zakończył zwycięstwem zawodniczek Świt 3:0. Wrocławianki pokazały, że są bardzo mocne w tym sezonie. Bardzo dobre przyjęcie i skuteczne ataki pozwalały wygrać gładko kolejny mecz. Ostatni sobotni mecz zagrały drużyny Mazowsza i ŁKSG. W dwóch pierwszych setach wyraźna przewaga we wszystkich elementach gry zawodniczek z Łodzi, w 3 secie warszawianki za honor postawiły wygranie seta i były bardzo blisko. Po zaciętej wymianie piłek minimalnie lepsze były łodzianki, wygrywając 3 seta i cały mecz 3:0.

W niedzielę rozegrano 2 pozostałe mecze i wszystkie zakończyły się wynikiem 3:0. Świt wygrywając mecz z ŁSKG Łódź zapewnił sobie po raz kolejny zwycięstwo w Turnieju. Drugie miejsce zajęły zawodniczki z Łodzi. Mecz o 3 miejsce pomiędzy MIG a Mazowsze zakończył się zwycięstwem zawodniczek z Gliwic i one zdobyły brązowy medal. Zawodniczki z Warszawy zajęły ostatnie 4 miejsce. Po zawodach zostały wręczone nagrody, okazałe puchary, medale oraz indywidualne statuetki.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną mecze odbywały się przy pustych trybunach. Obecny na wszystkich meczach był trener koordynator PZSN piłki siatkowej Mateusz Chyl. Bardzo pochwalił organizację zawodów i poziom sportowy zawodniczek. Wielkie podziękowania dla sztabu sędziowskiego i medycznego za sprawną organizację. W-MKSN Warmig Olsztyn chciałby również podziękować Ministerstwu Sportu w Warszawie i Polskiemu Związku Sportu Niesłyszących w Lublinie za pomoc i wsparcie.