sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Robert Moroz, Jacek i Iwona Inglotowie startowali w Biegu Piastów

Impreza sportowa Bieg Piastów w Jakuszycach odbyła się w dniu 1 marca - bieg na 30 km i w dniu 3 marca - bieg na 25 kmPOWRÓT DO Aktualności

Impreza sportowa Bieg Piastów w Jakuszycach odbyła się w dniu 1 marca - bieg na 30 km i w dniu 3 marca - bieg na 25 km. W tych zawodach z Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „ŚWIT” startowali zawodnicy Robert Moroz i Jacek Inglot. Iwona Inglot wystartowała tylko  w biegu na 25 km.

W biegu na 30 km techniką dowolną wystartowało 446 zawodników, wygrał  Toni Escher. (Niemcy). Jacek Inglot zajął 343 miejsce z wynikiem 02:45:07, a Robert Moroz zajął 409 miejsce z wynikiem 03:13:07.

W biegu na 25 km techniką dowolną wystartowało 1711 zawodników, wygrał  Jiri Rocarek (Czechy).  Jacek Inglot zajął 830 miejsce z wynikiem 02:28:09 , a Robert Moroz zajął 1161 miejsce z wynikiem 02:44:24. Iwona Inglot zajęła 1374 miejsce z wynikiem 02:58:53.

Robert Moroz, Jacek Inglot dobiegli do mety mimo, że startowali podczas  jednego weekendu w dwóch konkurencjach. Każdy z biegaczy otrzymał unikatowy medal.  Bieg Piastów to jedyny w Polsce i jeden z nielicznych w tej części Europy narciarskich biegów masowych.