polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Reprezentantki Polski wygrały turniej w Szydłowcu

Reprezentantki Polski  wygrały turniej w Szydłowcu
W sobotę 20 lutego nasza kadra piłki siatkowej halowej kobiet wzięła udział w IX Ogólnopolskim TurniejuPOWRÓT DO Aktualności

W sobotę 20 lutego nasza kadra piłki siatkowej halowej kobiet wzięła udział w IX Ogólnopolskim Turnieju w piłce siatkowej kobiet, który odbył się w Szydłowcu. W turnieju wzięło udział 12 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy po cztery zespoły. Naszym reprezentantkom w pierwszej fazie turnieju przyszło zmierzyć się z drużynami KS SPS Construction Kielce, Green Box Dream Team Łódź i AZS Politechnika Warszawska. Wszystkie spotkania grupowe udało się wygrać, chociaż łatwo nie było. Dzięki tym zwycięstwom nasze reprezentantki uzyskały awans do półfinału rozgrywek.

Tam czekał na nas zespół Apollo Kraków. Po naszej wygranej w pierwszym secie 25:20, to rywalki lepiej rozpoczęły drugą partię i pewnie zwyciężyły 25:11, do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break (zawody rozgrywano do dwóch wygranych setów), który lepiej rozpoczęły nasze reprezentantki. Prowadziliśmy kilkoma punktami, lecz zespół z Krakowa nie poddał się. Przeciwniczki zdołały doprowadzić do wyniku 13:14, jednak ostatni punkt należał do nas, po autowym ataku przeciwniczki w ostatniej akcji meczu, mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju.

MVP turnieju została wybrana nasza atakująca Pamela Łuszczyńska, jednak na wyróżnienie zasłużył cały zespół, który podczas całego turnieju zaprezentował się bardzo dobrze. Taki wynik to bardzo dobry prognostyk przed Igrzyskami Głuchych. Przed nami kolejne turnieje towarzyskie, mecze sparingowe, konsultacje i zgrupowania, podczas, których będziemy się starali jeszcze bardziej poprawić naszą grę.

Komplet wyników:

Grupa eliminacyjna
Kadra Narodowa PZSN - KS SPS Construction Kielce         2:0 (25:21, 25:15)
Kadra Narodowa PZSN - Green Box Team Łódź                  2:1 (15:25, 25:23, 15:12)
Kadra Narodowa PZSN - AZS Politechnika Warszawska      2:0 (25:23, 25:12)

Półfinał
Kadra Narodowa PZSN - Apollo Kraków                               2:1 (25:20, 11:25, 15:13)

Finał
Kadra Narodowa PZSN - AZS Politechnika Warszawska       2:0 (25:22, 25:14)

Opracował: 
Mateusz Chyl
trener główny piłki siatkowej PZSN

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.