polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Relacja z konsultacji kadry siatkarzy w Szydłowcu

Relacja z konsultacji kadry siatkarzy w Szydłowcu
W dn. 26-28.01.2024 Kadra Narodowa PZSN wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej MężczyznPOWRÓT DO Aktualności

W dniach 26-28.01.2024 Kadra Narodowa Polskiego Związku Sportu Niesłyszących wzięła udział w 12 Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn rozgrywanym w Szydłowcu. Udział w zawodach był pierwszym etapem przygotowań zespołu do zawodów międzynarodowych takich jak Igrzyska Głuchych, Mistrzostwa Świata i Europy. W turnieju wzięło udział 12 drużyn z całej Polski. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Mecze rozgrywane były do dwóch zwycięskich setów. Nasi zawodnicy w fazie grupowej stoczyli trzy pojedynki. Mimo bardzo dobrej gry w ataku, skutecznego bloku oraz punktowej zagrywki musieli uznać wyższość przeciwników. Tym samym nie awansowali do niedzielnych półfinałów. Mecze stały na wysokim poziomie o czym może świadczyć obecność na parkiecie drużyn trzecioligowych z PLS. Sztab szkoleniowy mimo braku awansu do półfinału jest zadowolony z postawy naszych zawodników, którzy w każdym secie walczyli jak równy z równym. Na podstawie rozegranych meczów trener Łukasz Zieliński i jego asystent Bartosz Borkowski dokonają szczegółowej analizy. Wyciągną odpowiednie wnioski i wprowadzą nowe elementy gry kombinacyjnej, które w przyszłości będą świadomie wykorzystywane przez zawodników.  Dla naszego zespołu było to bardzo dobry sprawdzian swoich umiejętności na tle wymagających przeciwników. 

Komplet wyników w fazie grupowej:
Kadra Narodowa PZSN - Domino Jastrząb 0:2
Kadra Narodowa PZSN - KPS Siarka Tarnobrzeg 0:2
Kadra Narodowa PZSN - Bardach Warszawa 0:2

Opracował:
Łukasz Zieliński
Trener Reprezentacji Polski Niesłyszących w piłce siatkowej mężczyzn

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.