polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Podsumowanie wielkiego sukcesu klubu Świt Wrocław w roku 2021

Podsumowanie wielkiego sukcesu klubu Świt Wrocław w roku 2021
Nasz klub „ŚWIT” Wrocław jest jedynym Klubem na Dolnym Śląsku dla osób niesłyszących i z wadami słuchuPOWRÓT DO Aktualności

Nasz klub „ŚWIT” Wrocław jest jedynym Klubem na Dolnym Śląsku dla osób niesłyszących i z wadami słuchu. Sukcesy, które osiągnęli nasi zawodnicy na arenie sportowej w roku 2021 r. dla klubu ŚWIT wzrosły do magicznej liczby 148 medali (Mistrzostwa Polski Niesłyszących i Puchar Polski Niesłyszących) w tym 48 złotych, 48 srebrnych i 52 brązowych (dyscypliny: koszykówka, siatkówka, piłka nożna, pływanie, lekkoatletyka, warcaby, tenis stołowy). Dodać należy, że nasz klub „ŚWIT” w zawodach Spartakiady Sportowej Młodzieży Niesłyszących w dyscyplinie tenis stołowy, pływanie i lekkoatletyka zdobył 49 medali w tym 13 złote, 18 srebrnych i 18 brązowych oraz w zawodach Międzynarodowym Mityng Pływacki Niesłyszącej zdobył  23 medali w tym 7 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych. Taka duża ilość medali w roku 2021 to absolutny rekord w historii naszego klubu ŚWIT Wrocław. W całym zeszłym roku nasi zawodnicy zdobyli 106 medali, a dwa lata temu 60 medali i trzy lata temu 48 medali.  Rok 2021 to trudny okres dla wszystkich sportowców, ze względu na pandemię COVID-19, ale nasi zawodnicy poradzili sobie doskonale. Trzech zawodników z Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „ŚWIT” Wrocław Konrad Powroźnik, Weronika Nowicka i Kacper Nowicki reprezentowało Polską i zdobyło 8 medali (1 złote, 3 srebrne, 4 brązowe) na Mistrzostwach Świata Głuchych w Pływaniu na basenie 25 metrów, który odbywały się w dniach  15 – 20 listopada  2021 r. w Gliwicach w Polsce. Konrad Powroźnik zdobył siedem medali (1 złoty, 3 srebrne i 3 brązowe) w konkurencjach:  100 m stylem motylkowym,  200 m stylem motylkowym, 100 m stylem zmiennym, 200 m stylem zmiennym, 400 m stylem zmiennym, 4x100 m stylem zmiennym i 4x200 m stylem dowolnym. Weronika Nowicka zdobyła brązowy medal w konkurencji 4x200 m stylem dowolnym. Kacper Nowicki zdobył brązowy medal w konkurencji 4x100 m stylem zmiennym.

Pozostałe sukcesy zawodników WKSN "ŚWIT" Wrocław reprezentujących Polskę Niesłyszących:
- w Mistrzostwach Świata Głuchych w siatkówce plażowej, które odbywały się w dniach od 9 sierpnia do 14 sierpnia 2021 roku w Sulejowie w Polsce. W reprezentacji Polski brała udział zawodniczka naszego klubu – Pamela Łuszczyńska.  Pamela Łuszczyńska z Edytą Kucharską (ŁKSG Łódź) zajęły IV miejsce.
- w Mistrzostwach Świata Głuchych w lekkoatletyce, które odbywały się w dniach od 23 sierpnia do 28 sierpnia 2021 roku w Lublinie. W reprezentacji Polski brała udział zawodniczka naszego klubu – Alicja Biedna,  która  zajęła V miejsce w konkurencji sztafety kobiety w biegu 4 x 100 metrów.
- w Mistrzostwach Europy Głuchych w koszykówce kobiet, które odbywały się w dniach od 15 października do 23 października 2021 roku w Pescara we Włoszech, reprezentacja koszykarek z Polski zajęła VI miejsce. W reprezentacji Polski grało sześć zawodniczek naszego klubu – Agata Krygowska, Anna Kuźniewska, Angelika Głuszek, Matylda Dobejko, Dominika Bigaj i Karolina Przybył.
- w Mistrzostwach Europy Głuchych w koszykówce mężczyzn, które odbywały się w dniach od 15 października do 23 października 2021 roku w Pescara we Włoszech, koszykarze z reprezentacji polskiej zajęli IV miejsce. W reprezentacji Polski grało dwóch zawodników naszego klubu – Marek Galik i Wojciech Inglot.
- w Mistrzostwach Świata Głuchych w siatkówce mężczyzn, które odbywały się w dniach od 23 września do 2 października 2021 roku w Chianciano-Terme/Chiusi we Włoszech, siatkarze z reprezentacji polskiej zajęli VII miejsce. W reprezentacji Polski grał zawodnik naszego klubu – Adrian Gasiewicz.
- w Kwalifikacjach do Igrzysk Głuchych w piłce nożnej mężczyzn 11 – osobowej, które odbywały się w dniu 11 września 2021 r. w Pruszkowie,  Polska wygrała ze Szwecją 2:0 w rewanżu w Polsce, pierwszy mecz odbył się w Szwecji 4:2 dla Szwecji. W dwumeczu lepszy bilans okazał się dla Polski. Piłkarze pierwszy raz w historii awansowali do przyszłorocznych Letnich Igrzysk Głuchych w Brazylii. To wielki sukces. Igrzyska Głuchych odbywają się od 1924 r. i nigdy piłkarzom Polski nie udało się do nich awansować. W reprezentacji Polski grało trzech zawodników naszego klubu – Adam Żurek, Szymon Nowicki, Patryk Wciórka, Jakub Ferdynus i Krzysztof Łuczywek.

Mamy już na swoim koncie bogatą listę sukcesów:
·      Mistrzostwo Polski Niesłyszących w koszykówce kobiet,
·      Mistrzostwo Polski Niesłyszących w siatkówce kobiet,
·      Mistrzostwo Polski Niesłyszących w  pływaniu w sztafecie mężczyzn styl dowolny 4 x 100 m,
·      Mistrzostwo Polski Niesłyszących w  pływaniu w sztafecie mężczyzn styl zmienny 4 x 100 m,
·      Mistrzostwo Polski Niesłyszących w lekkoatletyce w sztafecie kobiet 4 x 400 m,
·      Mistrzostwo Polski Niesłyszących w halowej lekkoatletyce w sztafecie kobiet 4 x 200 m,
·      Mistrzostwo Polski Niesłyszących w lekkoatletyce w sztafecie juniorów do lat 19 4 x 100 m,
·      Mistrzostwo Polski Niesłyszących w lekkoatletyce w sztafecie juniorów do lat 19 4 x 400 m,
·      Mistrzostwo Polski Niesłyszących w lekkoatletyce w sztafecie juniorek do lat 19 4 x 100 m,
·      Mistrzostwo Polski Niesłyszących w lekkoatletyce w sztafecie juniorek do lat 19 4 x 400 m,
·      Mistrzostwo Polski Niesłyszących w lekkoatletyce w sztafecie juniorek do lat 16 4 x 100 m,
·      Mistrzostwo Polski Niesłyszących w lekkoatletyce w sztafecie juniorek do lat 16 4 x 400 m,
·      Zdobycie Pucharu Polski Niesłyszących w piłki nożnej 7-osobowej kobiet,
·      Zdobycie Pucharu Polski Niesłyszących w koszykówce kobiet,
·      Zdobycie Pucharu Polski Niesłyszących w siatkówce kobiet,

·      Mistrzostwa Polski Niesłyszących w pływaniu - złote medale:
Konrad Powroźnik - 5,
Kacper Nowicki - 2,
Konrad Frynia - 1,
·      Mistrzostwa Polski Niesłyszących w halowej lekkoatletyce - złote medale:
Ewa Jacyna - 2,
Karolina Przybył - 1,
·      Mistrzostwa Polski Niesłyszących w lekkoatletyce - złote medale:
Ewa Jacyna - 1,
Katarzyna Wierzbicka - 1,
Mirosław Szczerba - 1,
·      Mistrzostwa Polski Niesłyszących w lekkoatletyce juniorów do lat 16 i do lat 19 - złote medale:
Nikolas Chardykow - 4,
Patrycja Krumin - 3,
Sofiia Verkhohliad - 3,
Sonia Chardykow - 2,
Krzysztof Pietrzykowski - 2,
Amelia Antoniak - 1,
Ivan Bychenko – 1,
·      Mistrzostwa Polski Niesłyszących w tenisie stołowym juniorów do lat 16 - złote medale:
Sonia Chardykow – 3,
Klara Radecka – 1,
Nikolas Chardykow – 1.

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.