polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Podsumowanie III-go Międzynarodowego Mityngu Pływackiego w Warszawie

Podsumowanie III-go Międzynarodowego Mityngu Pływackiego w Warszawie
W weekend zakończył się III Międzynarodowy Mityng Pływacki Dzieci i Młodzieży NiesłyszącejPOWRÓT DO Aktualności

W weekend zakończył się III Międzynarodowy Mityng Pływacki Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej organizowany przez Warszawski Klub Sportowy Młodzieży Niesłyszącej „IG-WARSZAWA”, wraz z Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących i dofinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Miasta Stołecznego Warszawy przy Prezydencie m.st. Warszawy oraz Instytutem Głuchoniemych w Warszawie, który zapewnił uczestnikom imprezę sportową. Puchary za najlepsze wyniki w klasyfikacji medalowej ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego - Department Edukacji Publicznej i Sportu. Medale i statuetki zostały zakupione z dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.. Dzięki uprzejmości Ministerstwa Kultury, dziedzictwa Narodowego i Sportu, dzieci otrzymały zaproszenie do Centrum Nauk Kopernik, które wywarło na nich niesamowite wrażenie i pozostawiło piękne wspomnienia po wizycie w Stolicy. Nagrody rzeczowe w postaci sportowych upominków  oraz słodki poczęstunek ufundowała firma Ferrero. Zawody pływackie odbyły się na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej 7A w Warszawie, które otworzył prezes WKSMN „IG-WARSZAWA – Tomasz Wardziak, w obecności sędziów i trenerów.  Mityng miał na celu upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży niesłyszącej, integrację środowiska na szczeblu krajowym i międzynarodowym, kształtowanie wśród najmłodszych pływaków prozdrowotnej i sportowej postawy oraz zachęcanie do prowadzenia aktywnego trybu życia.

W dniach 11-13 czerwca 2021r gościliśmy najlepszych pływaków z 7 klubów sportowych. Przyjechali do nas wszyscy Ci zawodnicy którym na to pozwoliły obecne przepisy i obostrzenia Covid. Wśród  Polskich klubów pływackich pojawił się rodzynek z zagranicy Klub Sportowy Głuchych „Atlant” Mińsk-Białoruś, Polskie barwy reprezentowały 6 klubów: Lubelski Klub Sportowy Głuchych “Spartan” Lublin, Łódzki Klub Sportowy Głuchych „ŁKSG”, Mazowiecki Klub Sportowy Niesłyszących „Mazowsze”, Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy Niesłyszących „UMKSN” Poznań, Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących “Świt” Wrocław oraz nasz klub “IG-WARSZAWA”. W zawodach udział wzięło 103 zawodników. Po mimo kłopotów jakie napotkaliśmy w trakcie organizowania tych zawodów, zawody się odbyły i były pełne emocji oraz zaciętego konkurowani na torze pływackim. Bardzo ubolewamy, gdyż wielu naszych kolegów z zagranicy deklarowało przyjazd na zawody, niestety w związku z pandemią covid odwołali swoje uczestnictwo w zawodach . Mamy nadzieję iż następne zawody pływackie odbędą się już w lepszej atmosferze, z dopingiem na widowni i w większym gronie uczestników. Impreza była bardzo udana, przebiegała w miłej i przyjemnej atmosferze. Jako Zarząd WKSMN „IG-WARSZAWA” z całego serca dziękuję sponsorom zawodów: Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Mieście Stołecznym Warszawie za dofinansowanie, Polskiemu Związkowi Sportu Niesłyszących za współpracę, dyrektorowi Instytutu Głuchoniemych za wsparcie finansowe, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego w Warszawie - Departamentowi Edukacji Publicznej i Sportu oraz firmie Ferrero za nagrody rzeczowe i puchary oraz wszystkim osobom, które pomagały w organizacji zawodów, opiece nad sportowcami.

Wszyscy uczestnicy wyrazili chęć udziału w przyszłorocznych zawodach.  Serdecznie zapraszamy.

Opracował:
Paweł Piotr Klich

Wyniki:
http://livetiming.pl/contest/8875430e-26dd-4aa5-8ab0-d871f6b96e5c 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.