polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Piłkarze Spartana Lublin obronili kolejny raz z rzędu mistrzami Polski

Piłkarze Spartana Lublin obronili kolejny raz z rzędu mistrzami Polski
W dniach 24-26.06.2022 r. odbyły się w Żernikach Wrocławskich – Finał MPN w Piłce Nożnej 11-osob. MężczyznPOWRÓT DO Aktualności

W dniach 24 – 26 czerwca 2022 r. odbyły się w Żernikach Wrocławskich zawody sportowe osób niesłyszących – Finał Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn zorganizowane przez Polski Związek Sportu Niesłyszących, finansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zawody odbyły się w Kompleksie Sportowym na boisku sportowym  przy ul. Parkowej 32 w Żernikach Wrocławskich. Finał Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn w Żernikach Wrocławskich, był wcześniej rozreklamowany na stronach internetowych oraz na plakatach. Celem zorganizowania zawodów było  popularyzowanie sportu w środowisku osób niepełnosprawnych z wadą słuchu. Uczestników zakwaterowano w Hotelu END w Bielanach Wrocławskich w dniach 24-26 czerwca 2022 r. Wyżywienie – śniadanie było zapewnione na miejscu w Hotelu END. Obiady były zamówione w Karczmie „PAŚNIK”. Suchy prowiant (kolacja) były zamówione w barze „PYZA”. Zawodnicy byli zadowoleni zarówno z noclegów jak i z wyżywienia.  W dniu 24 czerwca 2022 r. o godz. 15:30 nastąpiło otwarcie Finału Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn. W Turnieju wzięły udział kluby sportowe zrzeszające osoby niepełnosprawne z wadą słuchu z różnych stron Polski: SPARTAN Lublin, KORONA Szczecin, MAZOWSZE Warszawa i ŚWIT Wrocław.   Zawody sędziowało łącznie dziewięciu sędziów w całym turnieju. W czasie rozgrywek obecna była służba medyczna. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” przez 3 dni. Wszyscy zawodnicy grali do końca turnieju mimo strasznego upału. Na turnieju był trener główny kadry piłki nożnej mężczyzn p. Piotr Ożóg, który obserwował podczas meczów zawodników, którzy w przyszłości mogą zostać powołani do kadry Polski. Drużyna SPARTAN Lublin obroniła kolejny raz z rzędu Mistrzostwo Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11 - osobowej Mężczyzn.  ŚWIT Wrocław zajął II miejsce, MAZOWSZE Warszawa zajęło III miejsce, a KORONA SZCZECIN zajęła IV miejsce. Po zakończeniu ostatniego meczu turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród, medali i pucharów.

Sprawozdanie końcowe - Finał MPN PN 11 os. M .pdf
Pobierz
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.