polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Piłkarki Świt-u Wrocław zdobywczynie Pucharu Polski Niesłyszących

Piłkarki Świt-u Wrocław zdobywczynie Pucharu Polski Niesłyszących
W dniach 04–06.06.2021 r. w Gliwicach rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Pucharowy Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-osob. KobietPOWRÓT DO Aktualności

W dniach 04–06 czerwca 2021 r. w Gliwicach rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Pucharowy Niesłyszących  w  Piłce Nożnej 7 osobowej Kobiet zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowe Niesłyszących „MIG” Gliwice i Polski Związek Sportu Niesłyszących. W turnieju wzięły udział 3 drużyny klubów sportowych zrzeszających osoby niepełnosprawne z wadą słuchu: Mazowsze Warszawa, Świt Wrocław i  MIG Piast Gliwice Lejdis. Jako czwarta  drużyna wystąpił ligowy zespół słyszących dziewcząt MTS Knurów, który zastąpił drużynę Korony Szczecin, która w ostatniej chwili wycofała się z turnieju z powodów kadrowych. Zespół MTS Knurów występował poza klasyfikacją. Uczestnicy zostali zakwaterowani w hotelu Malinowski, w którym mieli też zagwarantowane posiłki. Rozgrywki przeprowadzone zostały na stadionach Piasta Gliwice i MZUK Gliwice. Na zakończenie zostały drużynom wręczone puchary, medale, nagrody indywidualne oraz upominki od PZPN i Miasta Gliwice. Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie Śląskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Bezpieczeństwo uczestnikom zapewniała dyplomowana pielęgniarka. Zawody mogły się odbyć dzięki środkom finansowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i Miasta Gliwice za co niesłyszące piłkarki są bardzo wdzięczne.

Nagrody indywidualne:
Najlepsza Zawodniczka MVP: Oliwia Gała (MIG Piast Lejdis Gliwice)
Król strzelców: Paulina Suchorowska (Mazowsze Warszawa)
Najlepsza obrończyni: Karolina Dampc (Mazowsze Warszawa)
Najlepsza pomocniczka: Klaudia Łasicka (Świt Wrocław)
Najlepsza bramkarka: Lidia Maziarz /(Świt Wrocław)
Wyróżnienie: Kinga Urbaniec (MIG Piast Lejdis Gliwice)
Objawienie turnieju: Anna Krzak (MIG Piast Lejdis Gliwice)

Wyniki.pdf
Pobierz
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.