polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Narciarstwo alpejskie

Narciarstwo alpejskie
Konsultacja Kadry Narodowej Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim, Rzyki, dn. 07-12.11.2020POWRÓT DO Aktualności

W dniach 7-12.11.2020 Kadra Narodowa  narciarstwa Alpejskiego przebywała na konsultacji przedsezonowej. Miejsce i termin był zamiennikiem treningu właściwego w tym okresie dla narciarzy. Miesiąc listopad jest okresem treningów na lodowcach ,a nie na hali i nizinach. Lecz w zaistniałej sytuacji covidowej cieszymy się z każdej aktywności fizycznej. Konsultacja jak zwykle była bardzo urozmaicona w zajęcia praktyczne i teoretyczne. Były wykłady w których omówiono najciekawsze sytuacje i zagadnienia ze stoku narciarskiego i zawodów narciarskich.

Zajęcia praktyczne odbywały się na symulatorze narciarskim i sztucznym stoku. Ośrodek sportowy "Czarny Groń" jest jedynym w Polsce miejscem gdzie można jeździć na nartach przez cały rok. Dlatego i my pojechaliśmy w to cudowne miejsce dla narciarzy, aby przygotować się do nadchodzącego sezonu zimowego. Zajęcia zaczynały się o świcie i kończyły wieczorem po kolacji, potem regeneracja w strefie SPA i wymarzony sen. Trening na przyrządach dydaktycznych był ciekawy i dopasowany do naszej specjalizacji. Natomiast poranne rozgrzewki które odbywały się ze wschodem słońca przypomniały nam jak wygląda dzień i życie prawdziwych narciarzy. Bywały chwile zmęczenia, lecz satysfakcja z postępów w zajęciach rekompensowała wszystkie niedogodności. Rok 2020 i sezon zimowy jest wielkim przełomem w działalności  sportowej i nie tylko. Już nic nie będzie tak jak dawniej, ale my musimy się do tego przyzwyczaić i na nowo nauczyć żyć. Potrzebujemy do tego wspólnej i zgodnej działalności w naszym PZSN-nie. Dziękujemy Panu Jarosławowi Janiec za zorganizowanie tego zgrupowania oraz Prezesowi Panu Stempurskiemu za fachowe prowadzenie działalności Polskiego Związku Spotu Niesłyszących.

Do zobaczenia na następnym zgrupowaniu, pozdrawiają wszyscy uczestnicy zgrupowania

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.