niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

MŚG w Futsalu - 8 dzień

Za nami bardzo ważny mecz półfinałowyPOWRÓT DO Aktualności

Za nami bardzo ważny mecz półfinałowy. Drużyna kobiet podeszła do meczu z reprezentacją Holandii bardzo skoncentrowana. Nie chcieliśmy powtórzyć błędu zespołu Hiszpanek, które zlekceważyły drużynę Holandii, i po serii rzutów karnych przegrały walkę o półfinał. Reprezentacja Polski przez pierwsze 10 minut, bez przerwy, atakowała bramkę Holandii oddając wiele strzałów i konstruując wiele akcji pod bramką Holandii. Niestety bez skutku. Zaangażowanie w grę „do przodu” spowodowało, że jedyna kontra zespołu Holandii przyniosła Holenderkom prowadzenie 0:1. Utrata bramki dodatkowo zmobilizowała Polki do ataku, co zaowocowało strzeleniem w pierwszej połowie aż trzech bramek. W 12’ gola zdobyła Agnieszka Boćkowska, w 13’ Wiktoria Aumiiller, a w 18 minucie Marta Kaczmarczyk.

Zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie meczu urazu ręki doznała polska bramkarka Lidia Maziarz. Zdjęcie rentgenowskie i konsultacja medyczna w szpitalu stwierdziły złamanie dwóch palców prawej ręki.

W drugiej połowie meczu Reprezentacja Polski zdominowała pole gry, co zaowocowało strzeleniem  przez Paulinę Suchorowską dwóch goli (29’, 30’). Bramkę ustalającą wynik meczu strzeliła reprezentantka Holandii – Marieke Voeten w 32’. Ostatecznie to Reprezentacja Polski mogła się cieszyć z historycznego awansu do finału Mistrzostw Świata, wygrywając całe spotkanie 5:2.

W drugim meczu półfinałowym drużyna Niemiec przegrała z drużyną Brazylii 4:8.

O godzinie 10:00 swój ostatni mecz w Mistrzostwach Świata rozegrała drużyna mężczyzn. W meczu o 13/14 miejsce Polacy strzelili siedem bramek tracąc tylko trzy bramki. Bramki dla Reprezentacji Polski zdobyli: Kamil Szymański – 2, Szymański Marcin  - 1, Paczyński Jan – 1, Jakub Ferdynus – 3.