sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

MEG w LA - 1 dzień

Na Mistrzostwa Europy Głuchych w lekkiej atletyce odbywających się w dn. 22 – 27.07.2019 w niemieckim Bochum udała się 12 osobowa reprezentacja PolskiPOWRÓT DO Aktualności

Na Mistrzostwa Europy Głuchych w lekkiej atletyce odbywających się w dn. 22 – 27.07.2019 w niemieckim Bochum udała się 12 osobowa reprezentacja Polski. W pierwszym dniu zawodów ogromny sukces odniósł Michał Wojciechowski w biegu na 10 000m. W skrajnie trudnych warunkach przy niemal 40 stopniowym upale we wspaniałym stylu wygrał z przewagą niemal okrążenia zdobywając złoty medal. Drugi z naszych reprezentantów – Adrian Marcinkiewicz długo biegł na III miejscu jednak przegrał z kontuzją. I ostatecznie biegu nie ukończył. Na tym samym dystansie debiutująca Małgorzata Mejka zajęła VI miejsce. Przez połowę dystansu dotrzymywała kroku utytułowanym rywalkom  co kosztowało ją dużo sił. W porannych eliminacjach o niezwykłym pechu mogą mówić nasi sprinterzy Daniel Stempurski w biegu na 100m i Grzegorz Kotowski zajęli dziewiąte miejsca a do 8 – osobowych finałów zabrakło obu 0,01.  Pewnie zaś  awansował do finału 400m Oskar Gołębiowski kontrolując swój bieg eliminacyjny. W międzyczasie odbyło się uroczyste otwarcie mistrzostw, w którym znakomicie w czerwonych koszulkach prezentował się Polski Zespół. Dzięki złotemu medalowi Michała Wojciechowskiego jesteśmy w czołówce klasyfikacji medalowej i oby każdy dzień przynosił medale.