sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Lekkoatletyka

Halowe Mistrzostwa Europy Masters w Lekkoatletyce, Mistrzostwa Europy Masters w Maratonie - ToruńPOWRÓT DO Aktualności

Od dnia 17 marca do 23 marca odbywały się w Toruniu Halowe Mistrzostwa Europy Masters w Lekkoatletyce oraz Mistrzostwa Europy Masters w Maratonie. Nasi niesłyszący zawodnicy startowały z powodzeniem z pełnosprawnymi zawodnikami. Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters PZLAM i EMACS.

W składzie znaleźli nasi Zawodnicy niesłyszących:
Monika Kamińska, Monika Nowak, Jacek Wierzbicki i Agata Kosztowny.

Monika Kamińska (Korona Szczecin) startowała w rzucie młotem o wadze 4kg. na stadionie lekkoatletycznym w Toruniu im. Grzegorza Duneckiego w fatalnym warunkach atmosferycznym zajęła 8 miejsce na 10 zawodników z wynikiem 30.88

Monika Nowak (Korona Szczecin) w biegu na 3000m nie ukończyła do mety a w biegu na 1500m zajęła 7 miejsce z czasem 5:27.44s.

Agata Kosztowny (Korona Szczecin) w biegu maratońskim w trudnym warunkach atmosferycznych (deszcz, mżawka, niska temperatura) zdobyła brązowy medal w kategorii K35 z bardzo dobrym czasem 3:14:15 a drużynowo K35 zajęła 1 miejsce z czasem 10:06.54.

Jacek Wierzbicki (Świt Wrocław) startował w biegu sprinterskim na 60m w eliminacjach uzyskał czas 7.98s. i zajął ogólnie 21 miejsce na 29 zawodników a w biegu na 200m w eliminacjach uzyskał czas 25.62s. i zajął 19 miejsce na 27 zawodników. W skoku w dal zajął ostatecznie 14 miejsce z wynikiem 4.74.

Wśród z innych państw startował niesłyszący Niemiec Bischlager Christoph gdzie zajął w pchnięciu kulą w kategorii M40 5 miejsce z wynikiem 13.94 a w rzucie dyskiem M40 zdobył srebrny medal z wynikiem 43.85.