polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Koroniarki pobiły Halowy Rekord Polski Niesłyszących w sztafecie 4x200m po 32 latach !!!

Koroniarki pobiły Halowy Rekord Polski Niesłyszących w sztafecie 4x200m po 32 latach !!!
W sobotę 11.03.2023 roku w COS w Spale odbyły się Halowe MPN w LekkoatletycePOWRÓT DO Aktualności

W sobotę 11 marca 2023 roku w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce. Ta impreza była zorganizowana przez Polski Związek Sportu Niesłyszących i dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W sztafecie 4x200m Kobiet w składzie Natalia Nowaczyk, Karolina Jędrzejczyk, Sara Plewczyńska i Martyna Boguszewicz ustanowiły Halowy Rekord Polski Niesłyszących z czasem 1:52.62s. poprawiając wynik po 32 latach. Poprzedni Halowy Rekord Polski Niesłyszących należały do Reprezentacji Polski Niesłyszących w składzie Ewa Molenda (Przymorze Słupsk), Monika Kędziar-Lazar (Warta Częstochowa), Dorota Bieńkowska (Świt Wrocław), Renata Bieńko (Wars Warszawa) z czasem 1:54.3 s. gdzie odbyły się w dniach 10 lutego 1991 roku w Mińsku na Białorusi. Do Halowego Rekordu Europy i Świata pozostało 2sek i 36 setne!!!

Trenerem wszystkich zawodniczek jest obecny trener Reprezentacji Polski Niesłyszących w lekkoatletyce Rafał Śliwka.

Gratulujemy !!!

Rafał Śliwka
Trener Kadry Narodowej LA PZSN
Wiceprzewodniczący Komisji Rekordów i Statystyki PZSN

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.