niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Konsultacja Kadry Narodowej Kobiet Niesłyszących w Futsalu

W dniach od 24 do 27 października 2019 roku, Reprezentacja Narodowa Kobiet niesłyszących w FutsaluPOWRÓT DO Aktualności

W dniach od 24 do 27 października 2019 roku, Reprezentacja Narodowa Kobiet niesłyszących w Futsalu brała udział w zgrupowaniu przygotowującym drużynę do 4-tych Mistrzostw Świata Głuchych w  Futsalu, które odbędą się w dniach od 9 do 16 listopada 2019 roku w Winterthur w Szwajcarii. Treningi odbywały się w Pruszkowie na terenie klubu sportowego Znicz Pruszków. Drużyna była zakwaterowana w hotelu ComfortBiznes.

W zgrupowaniu wzięło udział 14 zawodniczek.

Pierwszego dnia zgrupowania, po kolacji, drużyna udała się do Warszawy do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie o godzinie 21:00 został rozegrany sparing z reprezentacją SGGW. Reprezentacja Polski po blisko dwumiesięcznej przerwie znowu mogła zagrać z drużyną dziewcząt słyszących. Spotkanie było bardzo wyrównane, jednak zwycięsko z tego pojedynku wyszły niesłyszące reprezentantki Polski, pokonując reprezentację SGGW 3:1. Dwie bramki dla Reprezentacji Polski zdobyła Agnieszka Boćkowska i jedną Paulina Prusinowska.

W kolejne dni, w piątek i sobotę, Reprezentacja Polski pracowała nad doskonaleniem stałych fragmentów gry, gry obronnej i wiedzy taktycznej.

Dr Adam Szulc z Instytutu Kultury Fizycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przeprowadził analizę składu ciała oraz test szybkości biegowej. Prowadzone regularnie badania pozwalają pokazać zawodniczkom i sztabowi trenerskiemu zmiany zachodzące u zawodniczek pod wpływem regularnego treningu sportowego.

W niedzielę, po śniadaniu, cała drużyna udała się na Uniwersytet Warszawski rozegrać ostatni mecz kontrolny przed Mistrzostwami Świata z reprezentacją Uniwersytetu. Pierwsza połowa meczu pokazała znaczną dominację Reprezentacji Polski nad ich słyszącymi rówieśniczkami. Reprezentacja Polski wygrała pierwszą połowę 3:0. W drugiej połowie zespół Uniwersytetu Warszawskiego nawiązał równorzędna walkę i ostatecznie reprezentacja Polski wygrała całe spotkanie 5:4. Pierwszą bramkę dla Kadry Narodowej zdobyła Marta Kaczmarczyk, dwie bramki zdobyła Agnieszka Boćkowska i dwie bramki Paulina Prusinowska.

Wyniki meczów kontrolnych, a także realizacja założeń taktycznych stanowią dobry prognostyk na zbliżające się Mistrzostwa Świata.

Po meczu kontrolnym trener Aleksander Opaczewski podał informację o składzie druzyny, który reprezentować będzie Polski Związek Sportu Niesłyszących podczas Mistrzostw Świata w Szwajcarii.

Na Mistrzostwa Świata zostały powołane: Emilia Althoff, Wiktoria Aumiiller, Agnieszka Boćkowska, Marta Kaczmarczyk, Joanna Kaczmarczyk, Julia Kopińska, Lidia Maziarz, Paulina Prusinowska, Volha Siarko, Justyna Siwek, Paulina Suchorowska.

Względy organizacyjne nie pozwolą uczestniczyć w Mistrzostwach Świata trenerom Katarzynie Rafalskiej oraz Andrzejowi Kopińskiemu, a także zawodniczkom Marcie Zalewskiej, Karolinie Dampc oraz Izabeli Kuźniak, którzy wraz zespołem przygotowywali się do Mistrzostw Świata. Należy przypomnieć, że wyżej wymienieni trenerzy i zawodniczki stanowią trzon drużyny 11 osobowej piłkarek nożnych na trawie.

Korzystając z okazji Reprezentacja Kobiet w Futsalu serdecznie dziękuje Ministerstwu Sportu i Turystyki, Polskiemu Związkowi Sportu Niesłyszących, ośrodkom w których odbywały się zgrupowania za możliwość przygotowania się do Mistrzostw Świata w Szwajcarii.

W dniach od 9 do 16 listopada zapraszamy wszystkich do śledzenia zmagań Reprezentacji Polski, kobiet i mężczyzn, na stronie Polskiego Związku Sportu Niesłyszących http://www.pzsn.pl/aktualnosci