sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Halowe Mistrzostwa Polski Masters

Nasi zawodnicy niesłyszących startowały w Toruniu na Halowym Mistrzostwach Polski Masters z pełnosprawnymi zawodnikamiPOWRÓT DO Aktualności

W sobotę 4 marca 2023 roku na Arenie Toruń nasi zawodnicy niesłyszących startowały w Toruniu na Halowym Mistrzostwach Polski Masters z pełnosprawnymi zawodnikami.

Zdobywali medale tj. Paweł Mazurkiewicz (Korona Szczecin) zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą M45 z wynikiem 10.87 m, a Rafał Nowak (Korona Szczecin) zdobył 2 złote medale w biegu na 800 m (2:09.12 s) i 1500 m (4:19.14 s) w kategorii wiekowej M45 oraz Mirosław Szczerba (Świt Wrocław) w rzucie ciężarkiem 11.34kg z wynikiem 12.68m i zajął w kategorii M55 drugie miejsce.

Monika Nowak (Korona Szczecin) zdobyła dwa srebrne medale w biegu na 800 m (2:37.39 s) i 1500 m (5:25.65 s) w kat. M40. W biegu na 3000m zajęła drugie miejsce z czasem 11:15.12s. i pobiła nowy Halowy Rekord Polski Niesłyszących !!! Poprzedni rekord należała również do Moniki w dniu 13 marca 2021 roku w Toruniu z czasem 11:34.74s.