niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Deaflympics 2021: Koszykówka Mężczyzn

Awansowaliśmy do czwórki najlepszych drużyn Igrzysk po 37 latach !POWRÓT DO Aktualności

W ćwierćfinale przyszło nam się zmierzyć z reprezentacją Grecji. Historia pojedynków była bardzo nie korzystna dla Polski – w ostatnich pięciu spotkaniach biało-czerwoni schodzili z parkietu pokonani. Mecz rozpoczął się bardzo niekorzystnie dla nas. Było bardzo dużo nerwowości oraz błędnych decyzji w fazie finalizacji akcji ofensywnych. Po pierwszej kwarcie przewaga Greków wynosiła już dwanaście punktów. Druga kwarta to przebudzenie naszego zespołu i po pierwszej połowie schodziliśmy z remisem na tablicy - 34:34. Punktem zwrotnym meczu była czwarta kwarta, gdzie dzięki dobrej postawie w obronie i wysokiej skuteczności ostatecznie wygrywamy 64:53. Jest to historyczny awans do strefy medalowej naszej kadry! Walka dalej trwa i Polacy na pewno nie powiedzieli ostatniego słowa w trwających Igrzyskach Głuchych! Awansowaliśmy do czwórki najlepszych drużyn Igrzysk po 37 latach!

5 mecz: Polska - Grecja   64:53 (11:22, 23:12, 8:12, 22:7)