sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

B.Kołtun i A.Krzak wygrały w Oita

Barbara Kołtun i Anna Krzak zajęły pierwsze miejsce na Igrzyskach Przyjaźni w Siatkówce PlażowejPOWRÓT DO Aktualności

Barbara Kołtun i Anna Krzak zajęły pierwsze miejsce na Igrzyskach Przyjaźni w Siatkówce Plażowej Osób Niesłyszących, które odbyły się pod koniec marca w mieście Oita w Japonii.

Nasze zawodniczki rozpoczęły od treningów na plaży Tanoura Beach, w kolejnych dniach biorąc udział w meczach eliminacyjnych. Pokonały kolejno pary: Shibuya / Sakaide 21:7, 21:5, Ito/Hori 21:15,21:19 i Otsuka/Otsuka 21:14, 21:7. Dzięki trzem zwycięstwom zostały rozstawione do turnieju z numerem pierwszym. To oznaczało pojedynek z parą Otsuka / Otsuka. Rywalkom nie udało się zrewanżować z naszą drużyną i wygraliśmy to spotkanie 21:7, 21:10. W finale już czekał zespół japonek, który w fazie eliminacyjnej stworzył nam największe problemy - Ito/Hori. Przeciwniczki bardzo wysoko powiesiły poprzeczkę. Mecz był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie w poszczególnych setach decydowały pojedyncze piłki. Pierwszy set padł naszym łupem 21:16. W drugim jednak to rywalki przez większość partii prowadziły i postawiły kropkę nad i wygrywając 21:19. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie-break. Tu nasze reprezentantki utwierdziły wszystkich w przekonaniu, kto w tych zawodach jest najlepszy. Dobra zagrywka i skuteczna gra blok-obrona pozwoliła szybko osiągnąć przewagę, którą w kolejnych częściach seta tylko powiększaliśmy. Wygrywamy 15:7 i po raz pierwszy w historii możemy się cieszyć z pierwszego miejsca w tym turnieju. Oprócz udziału w tych zawodach nasze zawodniczki zagrały też w japońskim turnieju dla osób słyszących, gdzie zajęły piąte miejsce. To dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Głuchych, które odbędą się w Czechach na przełomie sierpnia i września.