polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Aleksandra Andrejko i Bruno Łukaszyk znów bezkonkurencyjni

 Aleksandra Andrejko i Bruno Łukaszyk znów bezkonkurencyjni
W dn. 18-19.12.2020r. w Białce Tatrzańskiej rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Narciarstwie AlpejskimPOWRÓT DO Aktualności

W dn. 18-19.12.2020r. w Białce Tatrzańskiej rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim w stacji narciarskiej „Litwinka Grapa” w Czarnej Górze rywalizowali kobiety i mężczyźni w konkurencjach alpejskich - slalomie i slalomie gigancie. Do Białki Tatrzańskiej przyjechali 14 kobiecych i 31 męskich narciarze alpejscy z 9 klubów Niesłyszących: Arkadia Otwock, Bagry Kraków, Korona Szczecin, ŁKSG Łódź, Mazowsze Warszawa, Res-Gest Rzeszów, Reyman Kraków, Spartan Lublin, Świt Wrocław. Zawody rozegrane zostały na pięknym stoku „Litwinka Grapa Ski” w Czarnej Górze (Białka Tatrzańska), z pełną profesjonalną obsługą sędziowską i techniczną. Zawodom była piękna i słoneczna pogoda.

Polski Związek Sportu Niesłyszących otrzymania środków z puli finansowej Ministerstwa Sportu. Dziękujemy Ministerstwu Sportu w Warszawie oraz darczyńca ACS SŁUCHMED sp. z o.o. w Lublinie za przekaż darowiznę nagród rzeczowych/upominków dla zawodników w zorganizowaniu imprezy.

Slalom gigant
Mistrzynią Polski w slalomie gigancie została 11-letnia Aleksandra Andrejko (Bagry Kraków), która o 8,67 sekundy wyprzedziły 15-letnia Natalii Pacyga (Świt Wrocław) i 14-letnia Magdalena Łaś (Świt Wrocław) o 10,28 sekundy.

Mistrzem Polski w slalomie gigancie został 20-letni Bruno Łukaszyk (Korona Szczecin), pokonując drugiego Mirosława Jurka (Świt Wrocław) o 4,47 sekundy. Trzecie miejsce zajął 18-letni Dawid Babiarz (Res-Gest Rzeszów) strata 4,56 sekundy.

Slalom
W kolejnym zawodów mistrzostw rozegrany został slalom. Wśród pań po drugie złoto sięgnęła 11-letnia Aleksandra Andrejko (Bagry Kraków), pokonując drugiej 16-letnia Wiktorii Choręziak (ŁKSG Łódź) o 9,90 sekundy, a brąz 15-letnia Natalia Pacyga (Świt Wrocław) o 14,04 sekundy.

Panowie w slalomie po drugie złoto sięgnął 20-letni Bruno Łukaszyk (Korona Szczecin), pokonując Marka Toruńskiego (Świt Wrocław) o 3,40 sekundy. Trzecie miejsce zajął 18-letni Dawid Babiarz (Res-Gest Rzeszów) strata 5,50 sekundy.

Wyniki_Slalom Gigant Kobiet.pdf
Pobierz
Wyniki_Slalom Kobiet.pdf
Pobierz
Wyniki_Slalom Gigant Mężczyzn.pdf
Pobierz
Wyniki_Slalom Mężczyzn.pdf
Pobierz
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.