polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Zgrupowanie Zaplecza Kadry Narodowej Niesłyszących w Lekkoatletyce

Zgrupowanie Zaplecza Kadry Narodowej Niesłyszących w Lekkoatletyce
Polscy lekkoatleci w poniedziałek rozpoczęli zgrupowanie Kadry Narodowej Niesłyszących w LekkoatletycePOWRÓT DO Aktualności

Polscy lekkoatleci w poniedziałek rozpoczęli zgrupowanie Kadry Narodowej Niesłyszących w Lekkoatletyce gdzie przebywają w Lloret de Mar (Hiszpania), w Szklarskiej Porębie, Słupsku, Szczecinie, Bydgoszczy i w Spale. Zgrupowanie jest to ostatni w tym roku jednym z etapów przygotowań do sezonu letniego gdzie najważniejszym startem będą  24. Letnie Igrzyska Głuchych w Caxias do Sul w Brazylii które odbędą się w dniach 1-15 maja 2022 roku.

W Lloret de Mar (Hiszpania) przebywają zawodnicy tj. sprinterzy Daniel Kowalik (Korona Szczecin), Bartłomiej Janda (Korona Szczecin), Grzegorz Kotowski (Spartan Lublin), Daniel Stempurski (Spartan Lublin), Michał Kulpa (Spartan Lublin), Mateusz Borowski (Korona Szczecin) i Oskar Gołębiowski (Spartan Lublin) wraz z trenerem głównym Markiem Jarosem i trenerem Rafałem Śliwką. Zostali zakwaterowani w hotelu H-Top Royal Star.

W Szklarskiej Porębie zawodnicy długich biegów tj. Michał Wojciechowski (Świt Wrocław), Agata Kosztowny (Korona Szczecin), Rafał Nowak (Korona Szczecin), Tomasz Gawroński (Spartan Lublin) i Małgorzata Mejka (Spartan Lublin) wraz z trenerem biegów długich Markiem Jakubowskim zostali zakwaterowani w hotelu  „Sport Szklarska Poręba”.

W Szczecinie przebywają zawodnicy tj. Bartosz Brzezicki (Korona Szczecin) i Damian Szyszkowski (Korona Szczecin). Trenują na obiekcie stadionu MOSRiR im. Wiesława Maniaka.

W Słupsku trenuje zawodnik w rzucie oszczepem Tomasz Rozumczyk (Spartan Lublin) gdzie przebywa w internacie sportowym przy stadionie 650 lecia w Centrum Lekkoatletyczne im. Ryszarda Ksieniewicza.

W Centralnym Ośrodku Olimpijskim w Spale przebywa zawodnik ze Spartana Lublin Karol Dąbrowski wraz z trenerem bloku skocznościowego Dariuszem Szymczukiem.

W Bydgoszczy trenuje zawodnik ze Spartana Lublin Oskar Kokoszewski wraz z trenerem bloku rzutowego Januszem Gassowskim. Zostali zakwaterowani w hotelu „Zawisza”.

Polscy lekkoatleci niesłyszących trenują 2 razy dziennie (rano i popołudniu) po 2 godziny. Ponadto korzystają z odnowy biologicznej (sauna, masaż, hydroterapia). Wszyscy lekkoatleci niesłyszących szlifują formę w ramach przygotowań. Wyjazd na zgrupowanie zaplecza Kadry Narodowej Niesłyszących w Lekkoatletyce dofinansowany dzięki uprzejmości Ministerstwa Sportu i Turystyki za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niesłyszących. Skład Reprezentacji Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce do Brazylii przez Zarząd Polskiego Związku Sportu Niesłyszących wraz z sztabem szkoleniowym sekcji LA ogłoszą oficjalną listę imienną najprawdopodobniej na 10 kwietnia.

Opracował:
Rafał Śliwka
Trener Kadry Narodowej w LA PZSN

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.