polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Relacja ze zgrupowania kadry narodowej w Lekkoatletyce

Relacja ze zgrupowania kadry narodowej w Lekkoatletyce
Zgrupowanie Kadry Narodowej Niesłyszących w Lekkoatletyce (Juniorów i Seniorów) w BydgoszczyPOWRÓT DO Aktualności

Od dnia 29 czerwca do 08 lipca 2023 roku w Bydgoszczy na obiekcie Zawiszy odbyły się Zgrupowanie Kadry Narodowej Niesłyszących w Lekkoatletyce (Juniorów i Seniorów) przygotowujące się do 5. Mistrzostw Świata Głuchych w Lekkoatletyce oraz Mistrzostw Świata Juniorów U20 Głuchych w Tajpej na Tajwanie które odbędą się w dniach 14-23 lipca 2024 roku oraz Mistrzostw Świata Głuchych w maratonie które odbędą się w dniach 15 grudnia 2024 roku również w Tajpej na Tajwanie.

Na Zgrupowaniu Kadry Narodowej Niesłyszących uczestniczyło 25 polskich lekkoatletów niesłyszących w kat. juniorów i seniorów oraz 4 sztabów trenerskich. W grupie sprintu i średnich prowadził trener główny Jaros Marek i trener sprintu oraz  skoków Śliwka Rafał, w grupie długich i średnich biegów prowadził trener Jakubowski Marek. W grupie wielobojowej prowadził trener Kański Ryszard.

Po przyjeździe do Bydgoszczy niesłyszący lekkoatleci zostali zakwaterowani w pokojach 1-3os. w Hotelu „Zawisza”. Zapoznali się regulaminem  i przestrzegania zasad zakwaterowań, obiektów sportowych oraz niezbędnych dla bezpiecznego rozpoczęcia treningów (hali sportowej i obiektu sportowego m.in. stadion lekkoatletyczny, siłowni). Warunki socjalne bardzo dobre.

Na konferencji omawialiśmy na temat sprawy grup treningowego, ramowego program pracy treningowego. Podczas spotkania omawialiśmy także stan przygotowań lekkoatletów do Mistrzostw Świata Głuchych w Tajpej na Tajwanie. Również odbyły się badania zawodników nad analizą składu ciała metodą BIA oraz wydolności płuca tzw. pomiar pojemności płuc - spirometr u dr Adama Szulca z Instytutu Kultury Fizycznej Uniwersytetu  Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Lekkoatleci trenowali 1-2 razy dziennie (rano i popołudniu) po 2 godziny korzystając ze sprzyjającej aury oraz obiektów. Ponadto lekkoatleci korzystali z odnowy biologicznej (sauna, masaż, fizjoterapia). Zgrupowanie jest to ostatni etap przygotowań do sezonu startowego gdzie najważniejszym startem jest Mistrzostwa Świata Głuchych w Lekkoatletyce. Wszyscy lekkoatleci niesłyszących szlifują formę w ramach przygotowań do zawodów.

Plany obozowe zrealizowane wzorowo. Nie zgłaszano żadnych uwag. Zgrupowanie lekkoatletyczne został dofinansowany w dużej mierze dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niesłyszących.

Zdjęcie ze zgrupowania: https://photos.app.goo.gl/gUXPZWioAUZ28xcS9  

Opracował:
Rafał Śliwka
Trener Kadry Lekkoatletyki PZSN

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.