sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Piłkarze Spartana Lublin mistrzami Polski

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej MężczyznPOWRÓT DO Aktualności

W dniach 05-07 lipca 2024 r. w Lublinie  piłkarze rywalizowali o tytuł mistrzowski Finale  Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn. Imprezę zorganizował  Polski Związek Sportu Niesłyszących,  przy finansowym wsparciu  Ministerstwa Sportu i Turystyki i Urzędu Miasta Lublin - „Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Gminy Lublin”. Piłkarze Spartana  Lublin, ŁKSG Łódź,  Mazowsza  Warszawa i Świtu  Wrocław przez trzy dni, w wielkim upale,  walczyli o mistrzowski tytuł na boisku  MOSiR Arena w Lublinie.  Zawody sędziowało łącznie dziewięciu sędziów w całym turnieju. Spotkania  rozgrywano systemem „każdy z każdym”.  Drużyna Spartana Lublin wygrała wszystkie mecze, zdobyła komplet punktów i została mistrzem Polski Niesłyszących 2024. Wicemistrzem  został Świt Wrocław, brąz powędrował do drużyny z ŁKSG-u Łodzi. Poza podium znalazła się Mazowsze Warszawa, jest do spadek tej drużyny. Na turnieju  obecni byli trenerzy kadry piłki nożnej mężczyzn  Piotr Ożóg i Damian Stec, którzy obserwowali zawodników,  pod kątem  powołań  do kadry narodowej Głuchych.