polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Ind MŚG Szachy: 10 dzień (04 lipca)

Ind MŚG Szachy: 10 dzień (04 lipca)
Dziesiąty dzień nie był dla ekipy polskiej strzałem w "10"POWRÓT DO Aktualności

Dziesiąty dzień nie był dla ekipy polskiej strzałem w "10" bowiem liczyliśmy na większy dorobek punktowy. Nie zawiódł natomiast Aleksander Choroszej, wracający do swojej wielkiej formy sprzed lat, który zremisował z arcymistrzem Y. Grunfeldem z Izraela. Potknięcia lidera nie wykorzystał nasz Paweł Piekielny, który zremisował z Kazhakmed Sultanem z Kazachstanu. Kolejny nasz reprezentant M. Szalko pokonał Rexepi Halita że Szwajcarii i poprawił swoją nie najlepszą lokatę w tabeli. Podobna sytuacja miała miejsce w kategorii kobiet gdzie zdecydowana faworytka meczu Zuza Łukasik tylko zremisowała z Marcinkievicienie Egle z Litwy i w IX rundzie musi walczyć o brązowy medal. Druga nasza zawodniczka Malwina Szewczyk pokonała wyżej notowaną Węgierkę Kantar Dore. W kategorii juniorów przeciwnik Szymona Barszcza okazał się za silny dla naszego zawodnika, ale drugi nasz Junior Szymon Sokół wygrał z reprezentantką Litwy Ugnę Grybauskaite i zameldował się w górnej połówce tabeli. To dobry prognostyk przed ostatnią rundą. W kategorii OPEN zdecydowanie prowadzi K. Chęciak i do złotego medalu wystarczy mu remis w ostatniej rundzie. To będzie medal którego mu brakuje w jego dotychczasowym dorobku medalowym.

W dziesiątym dniu pobytu w Belgradzie rozpoczęły się zmagania w szachach klasycznych z tempem 90 minut na zawodnika plus 30 sekund na ruch.

MŚ ICCD po 8 rundzie: Zuzanna Łukasik, 6 pkt., Malwina Szewczyk, 4,5 pkt., Paweł Piekielny, 6 pkt. Aleksander Choroszej, 5,5 pkt. i Szalko Maciej, po 4 pkt. i Krzysztof Chęciak, 6,5 pkt. oraz juniorzy: Szymon Barszcz, 4 pkt. i Szymon Sokół, 4 pkt. Dalej walczymy z nadziejami na medale.

Indywidualne Szachy Klasyczne - 8 runda

Wyniki:

Kobiet
SZEWCZYK Malwina - KAJTAR Dora (Węgry)                                         1:0
ŁUKASIK Zuzanna - MARCINKEVICIENE Egle (Litwa)                         0,5:0,5
Startowały: 24 zawodniczek

Mężczyzn
PIEKIELNY Paweł - KOZHAKHMETOV Sultan                                      0,5:0,5
CHOROSZEJ Aleksander - GRUENFELD Yehuda (Izrael)                    0,5:0,5
SZALKO Maciej - REXHEPI Halit (Szwajcaria)                                         1:0
Startowali: 38 zawodników

Juniorzy
BARSZCZ Szymon - TURGUNBOEV Sardor (Uzbekistan)                       0:1
SOKÓŁ Szymon - GRYBAUSKAITE Ugne (Litwa)                                    1:0
Startowali: 18 zawodników

Open Mężczyzn
CHĘCIAK Krzysztof - AITZHANOV Kuandyk (Kazachstan)                   0,5:0,5
Startowali: 14 zawodników

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.