polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

14-letnia Natalia Pacyga w koronie podwójnej i 17-letni Dawid Babiarz oraz Mirosław Jurek nowymi mistrzami Polski

14-letnia Natalia Pacyga w koronie podwójnej i 17-letni Dawid Babiarz oraz Mirosław Jurek nowymi mistrzami Polski
W dn. 01-02.03.2019r. w Białce Tatrzańskiej rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim w stacji narciarskiej „Kaniówka”POWRÓT DO Aktualności

W dn. 01-02.03.2019r. w Białce Tatrzańskiej rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim w stacji narciarskiej „Kaniówka” rywalizowali kobiety i mężczyźni w konkurencjach alpejskich - slalomie i slalomie gigancie. Do Białki Tatrzańskiej przyjechali 15 kobiecych i 34 męskich narciarze alpejscy z 11 klubów Niesłyszących: Bagry Kraków, Czarna Hańcza Suwałki, IG Warszawa, Korona Szczecin, ŁKSG Łódź, Mazowsze Warszawa, Res-Gest Rzeszów, Reyman Kraków, Spartan Lublin, Śląski Rybnik, Świt Wrocław. Zawody rozegrane zostały na pięknym stoku „Kaniówki” w Białce Tatrzańskiej, z pełną profesjonalną obsługą sędziowską i techniczną. Zawodom była piękna i słoneczna pogoda.

Polski Związek Sportu Niesłyszących otrzymania środków z puli finansowej Ministerstwa Sportu i Turystyki i DAKO Sp. z o.o. w Nowym Sączu. Dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki w Warszawie oraz DAKO Sp. z o.o. w Nowym Sączu za pomoc finansową w zorganizowaniu imprezy.   

Slalom gigant
Mistrzynią Polski w slalomie gigancie została 14-letnia Natalia Pacyga (Świt Wrocław), która o 2,80 sekundy wyprzedziły 15-letnia Wiktorii Choręziaka (ŁKSG Łódź) i 13-letnia Magdalena Łaś (Świt Wrocław) o 2,90 sekundy.

Mistrzem Polski w slalomie gigancie został Mirosław Jurek (Świt Wrocław), pokonując drugiego Dawida Babiarza (Res-Gest Rzeszów) o 1,90 sekundy. Trzecie miejsce zajął Michał Rostkowski (Świt Wrocław) strata 3,81 sekundy.

Slalom
W kolejnym zawodów mistrzostw rozegrany został slalom. Wśród pań po drugie złoto sięgnęła 14-letnia Natalia Pacyga (Świt Wrocław), pokonując drugiej koleżanką klubowego Magdaleny Łasia (Świt Wrocław) o 1,36 sekundy, a brąz 15-letnia Wiktoria Choręziak (ŁKSG Łódź) o 2,44 sekundy.

Panowie w slalomie został 17-letni Dawid Babiarz (Res-Gest Rzeszów), pokonując Mirosława Jurka (Świt Wrocław) o 6,94 sekundy. Trzecie miejsce zajął Piotr Lipski (Korona Szczecin) strata 9,36 sekundy.

wyniki_slalom gigant kobiet.pdf
Pobierz
wyniki_slalom kobiet.pdf
Pobierz
wyniki_slalom gigant mężczyzn.pdf
Pobierz
wyniki_slalom mężczyzn.pdf
Pobierz
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.