polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Zaprzysiężenie reprezentacji Polski na XXIV Letnie Igrzyska Głuchych

Zaprzysiężenie reprezentacji Polski na XXIV Letnie Igrzyska Głuchych
Uroczyste zaprzysiężenie reprezentacji narodowej na XXIV Letnie Igrzyska Głuchych w Caxias do Sul’2021POWRÓT DO Aktualności

W dn. 27 kwietnia 2022 w sali konferencyjnej Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się uroczyste zaprzysiężenie reprezentacji narodowej na XXIV Letnie Igrzyska Głuchych w Caxias do Sul’2021. Wśród gości byli m.in.: Doradca Prezydenta RP Paulina Malinowska-Kowalczyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Jan Kanthak, Szef Polskiego Związku Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oraz Sekretarz Generalna Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Paulina Malinowska-Kowalczyk, a także Prezes Polskiego Związku Sportu Niesłyszących Wojciech Stempurski.

Wysłanie rekordowej, 156-osobowej reprezentacji Polski: 52 kobiet i 104 mężczyzn, będzie walczyła o medale w ośmiu dyscyplinach: judo, kolarstwie górskim i szosowym, koszykówce kobiet i mężczyzn, lekkoatletyce,  piłce nożnej kobiet i mężczyzn, piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, pływaniu, oraz tenisie stołowym.

XXIV Letnie Igrzyska Głuchych odbędą się w dniach 1-15 maja 2022 r. w Caxias do Sul w Brazylii. W Igrzyskach planowany jest udział 78 reprezentacji i ok. 4 000 zawodników i oficjeli.

 

Wielki podróżnik Krzysztof Kolumb pisał:
„Złoto to cudowna rzecz ! Kto je posiada, jest panem wszystkiego, czego pragnie. Za pomocą złota można nawet duszom wrota raju otworzyć”.

Otwórzmy więc w Caxias do Sul duszom wrota raju. Idź złoto do Złota !

TRZYMAMY KCIUKI ZA NASZYCH !

2.Zaprzysiężenie_XXIV Letnie Igrzyska Głuchych.pdf
Pobierz
1.Prezentacja_XXIV Letnie Igrzyska Głuchych.pdf
Pobierz
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.