polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

W Sulejowie kilka lat pracowali na ten sukces

 W Sulejowie kilka lat pracowali na ten sukces
17 czerwca 2022 r. rusza pierwszy z czterech turniejów eliminacyjnych do finału mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn w SulejowiePOWRÓT DO Aktualności

17 czerwca 2022 r. rusza pierwszy z czterech turniejów eliminacyjnych do finału mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn, rozgrywanych w ramach cyklu Orlen Beach Volley Tour 2022. Zmagania plażowych siatkarzy i siatkarek rozpoczną się w Sulejowie, skąd rywalizacja przeniesie się do Starych Jabłonek, a następnie do Przysuchy i Kołobrzegu.

- Kilka lat pracowaliśmy na ten sukces, zaczynaliśmy od półfinału mistrzostw Polski młodzików, w kolejnym roku zorganizowaliśmy finał, a w ubiegłym roku – co prawda już nie z przedstawicielami PZPS, lecz Polskiego Związku Sportu Niesłyszących - Mistrzostwa Świata Głuchych w Siatkówce Plażowej i do tej pory to była impreza zdecydowanie najwyższej rangi, która odbyła się w Sulejowie.  W tym roku wykonamy kolejny rok, ponieważ odbędzie się u nas jeszcze bardziej prestiżowy turniej. Przyjadą do nas najlepsi krajowi siatkarze i siatkarki, niewykluczone, że wśród nich będą również sportowcy osiągający sukcesy na arenie międzynarodowej. Siatkarskie gwiazdy będą mogły przetestować ten słynny sulejowski piasek, który się nie nagrzewa i nie przykleja do ciała. Nie organizowaliśmy jeszcze kobiecego turnieju tej rangi, więc to będzie dla nas wyzwanie, ale na pewno sobie z nim poradzimy – zapewnia Bartosz Borkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie i współorganizator wszystkich siatkarskich imprez, które dotychczas odbyły się w Sulejowie.

Więcej:
https://www.pzps.pl/pl/nowe/aktualnosci/217-artykuly/22508-orlen-beach-tour-2022-w-sulejowie-kilka-lat-pracowali-na-ten-sukces?fbclid=IwAR22LtGjfg5qh58WavWzxO9LQyPLCYVwR-dbRBHmeyXSzhWKDksh98-OXjc 

https://www.sulejow.pl/asp/awansowalismy-do-siatkarskiej-ekstraklasy!,9,artykul,1,728 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.