polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Siatkarscy oldboje Odry Racibórz mistrzami Polski po raz czwarty z rzędu

Siatkarscy oldboje Odry Racibórz mistrzami Polski po raz czwarty z rzędu
W dniach 1-3 października 2021 roku w Raciborzu rozegrany został Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Piłce Siatkowej Oldbojów od lat 35POWRÓT DO Aktualności

W dniach 1-3 października 2021 roku w Raciborzu rozegrany został Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Piłce Siatkowej Oldbojów od lat 35. W turnieju wzięło udział 7 zespołów z: Krakowa, Szczecina, Lublina, Rzeszowa, Radomia, Wrocławia i Raciborza. Organizatorem imprezy był Polski Związek Sportu Niesłyszących, zaś gospodarzem i współorganizatorem Szkolny Klub Sportowy Głuchych „Odra” Racibórz. W pierwszym dniu zawodów na hali OSiR „Arena Rafako” przy ulicy Łąkowej odbyły się mecze fazy grupowej rozgrywek. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach, do których trafiły po losowaniu w dniu wcześniejszym. Zespołami rozstawionymi były (obrońca tytułu i gospodarz – SKSG Odra Racibórz oraz zespół Korona Szczecin. Do półfinałów awansowały dwa najlepsze zespoły z grup A i B: Reyman Kraków, Radomig Radom, Świt Wrocław i Odra Racibórz. Po zaciętej walce do finału awansowała drużyna z Wrocławia, która powtórnie zmierzyła się z obrońcą tytułu z zeszłego roku Odrą Racibórz. Tym razem Raciborzanie okazali się lepsi, tym samym zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Trzecie miejsce wywalczyła niespodziewanie drużyna Reymana Kraków, pokonując po zaciętym spotkaniu zespół z Radomia, będący faworytem w tym spotkaniu. Oba mecze stały na wysokim poziomie, a o zwycięstwach zadecydowały tiebreaki. Na zawodach był obecny przedstawiciel Polskiego Związku Sportu Niesłyszących, kierownik zespołu Spartana, pan Ryszard Majkut. Zawody otworzył organizator imprezy, prezes Odry Racibórz – pan Krzysztof Krętosz. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała obsługa sędziowska, przygotowaniem i prowadzeniem zajęła się obsługa techniczna, a nad bezpieczeństwem zawodników czuwała obsługa medyczna. Impreza została sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Miasta Racibórz. Zawody zostały dobrze ocenione przez kapitanów drużyn.

Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik (MVP): Jacek Inglot (Świt Wrocław)
Najlepszy atakujący: Robert Moroz (Świt Wrocław)
Najlepszy przyjmujący: Tomas Mundok (Odra Racibórz)

 

Wyniki.pdf
Pobierz
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.