sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Siatkarki Świt-u Wrocław zdobywczynie Pucharu Polski Niesłyszących

W dniach 8-10 października 2021 roku w Raciborzu rozegrany został Ogólnopolski Turniej Pucharowy Niesłyszących w Piłce Siatkowej KobietPOWRÓT DO Aktualności

W dniach 8-10 października 2021 roku w Raciborzu rozegrany został Ogólnopolski Turniej Pucharowy Niesłyszących w Piłce Siatkowej Kobiet. W turnieju wzięły udział 4 zespoły z: Wrocławia, Łodzi, Gliwic i Warszawy. Organizatorem imprezy był Polski Związek Sportu Niesłyszących, zaś gospodarzem i współorganizatorem Szkolny Klub Sportowy Głuchych „Odra” Racibórz.  Mecze rozegrano w sobotę 9 października systemem każdy z każdym. Już pierwszy mecz między zespołami z Łodzi i Wrocławia przyniósł wiele emocji i zwrotów akcji. Gdy po wygranych dwóch setach przez siatkarki z Łodzi wydawało się, że trzeci set będzie tylko formalnością, Wrocławianki pokazały, że potrafią grać w siatkówkę. Po dramatycznej końcówce wygrały seta 27 do 25 i pełne wiary i energii przystąpiły do czwartej partii. Od początku seta zbudowały bezpieczną przewagę, której nie oddały do końca. Nieco podłamane i zmęczone Łodzianki nie potrafiły już nawiązać równorzędnej gry ulegając w tie breaku 5 do 15 i w całym meczu 2 do 3. W meczu Gliwic z Warszawą lepsze okazały się siatkarki ze Śląska, wygrywając gładko  w trzech setach. Kolejne mecze nie przyniosły już takich emocji i niespodzianek. Największą ilość zwycięstw (3) odniósł zespół z Wrocławia i z dorobkiem 8 punktów zajął pierwsze miejsce w turnieju. Tuż za nim z siedmioma punktami uplasował się zespół z Łodzi. Trzecie miejsce wywalczyły panie z Gliwic, po wygranej 3:0 z Warszawą. Zaraz po zakończeniu rozgrywek odbyła się ceremonia wręczenia pucharów, medali i wyróżnień indywidualnych. Wszystkie trzy trofea powędrowały do zawodniczek Świtu Wrocław. Zawody otworzył organizator imprezy, prezes Odry Racibórz – pan Krzysztof Krętosz. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała obsługa sędziowska, przygotowaniem i prowadzeniem zajęła się obsługa techniczna, a nad bezpieczeństwem zawodników czuwała obsługa medyczna. Impreza została sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Miasta Racibórz. Zawody zostały dobrze ocenione przez kapitanów drużyn.