polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Relacja z Konsultacji Kadry w Piłce Siatkowej Kobiet w Spale

Relacja z Konsultacji Kadry w Piłce Siatkowej Kobiet w Spale
W dn. 10-13.06.2021 r. w Spale odbyła się Konsultacja Kadry Narodowej Niesłyszących w Piłce Siatkowej KobietPOWRÓT DO Aktualności

W dniach 10-13.06.2021 r. w Spale odbyła się Konsultacja Kadry Narodowej Niesłyszących w Piłce Siatkowej Kobiet. Zawodniczki oraz sztab szkoleniowy zamieszkały i trenowały w Centralnym Ośrodku Sportu. Sesje treningowe rozpoczęliśmy od czwartkowego treningu wieczornego.

Kolejnego dnia zawodniczki pracowały podczas rozruchu porannego oraz dwóch dwugodzinnych treningów, zakończonych odnową biologiczną w formie wanny z lodowatą wodą. Wieczorem odbyła się odprawa techniczna, podczas której mieliśmy okazję wziąć udział w wykładzie doktora Adama Szulca oraz omówiliśmy sprawy organizacyjne.

W sobotę rano mieliśmy pomiary antropometryczne, odbyły się dwa dwugodzinne treningi, a po nich korzystaliśmy z odnowy biologicznej w formie hydromasażu. Wieczorną odprawę techniczną poświęciliśmy na analizę grę przeciwników, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć na zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Świata Głuchych.

Konsultację zakończył niedzielny trening poranny. Podczas treningów pracowaliśmy nad poprawą elementów techniczno-taktycznych. Doskonaliliśmy odbicia sposobem oburącz górnym i oburącz dolnym, zagrywkę i jej przyjęcie, różne formy ataku, blok, obronę i asekurację.

Poza tym wzajemnie się zgrywaliśmy poprawiając wyprowadzenie pierwszej akcji po przyjęciu zagrywki i z piłek dorzucanych przez trenerów oraz współpracę na linii blok-obrona w różnych systemach bloku.

Konsultacja była elementem przygotowań do Mistrzostw Świata Głuchych, które odbędą się w dniach 23 września - 2 października 2021 r. w Chianciano Terme (Włochy) oraz Igrzysk Głuchych, które odbędą się w dniach 1-15 maja 2022 r. w Caxias do Sul (Brazylia).

opracował:
Mateusz Chyl
Trener główny piłki siatkowej Polskiego Związku Sportu Niesłyszących

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.