polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Relacja Regat w Giżycku

Relacja Regat w Giżycku
Załoga (Marcin Bodnar - kpt., Anita Bodnar i Marcin Łuczywek) wygrała w XVII Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych w GiżyckuPOWRÓT DO Aktualności

Od 24 do 26 lipca 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano pierwszą edycję tegorocznego XVII Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych.

Po długiej przerwie spowodowanej epidemią, nasi zawodnicy w debiutanckim składzie (Marcin Bodnar - kpt, Anita Bodnar i Marcin Łuczywek) po raz pierwszy w tym roku wzięli udział w zawodach żeglarskich. Nasi żeglarze okazali się najlepsi w pierwszej edycji Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych, którego organizował Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych we współpracy z Mazurską Szkołą Żeglarstwa na terenie Almatura w Giżycku.  

W pierwszym dniu regat od rana był wiatr około 3 B i do obiadu rozegrano 3 wyścigi. Od początku walka o zwycięstwo toczyła się między trzema załogami pod dowództwami Marcina Bodnara (SKSG Korona Szczecin), Tomasza Gumińskiego (Wars Warszawa) i Wojciecha Klima. Pierwszy wyścig wygrał Wojciech Klim, drugi Tomasz Gumiński, a trzeci Marcin Bodnar. Po rozegraniu trzech wyścigów wszyscy mieli po 6 punktów. Po obiedzie rozegrano kolejne 3 wyścigi. Wszystkie wygrała nasza załoga i tym samym staliśmy się głównymi kandydatami do końcowego zwycięstwa.

Ponieważ po rozegraniu sześciu wyścigów trzy załogi miały zbliżoną ilość punktów zapowiadała się zażarta walka o kolejność miejsc na podium w ostatnim dniu regat.

W niedzielę rozegrano ostatnie trzy wyścigi. Zgodnie z prognozami obserwatorów walka o kolejność miejsc na podium trwała do ostatniego wyścigu, o czym świadczą końcowe wyniki regat. W tym dniu najlepszy z trójki okazał się Klim, który zajął odpowiednio 2,1,4 miejsca, lecz dzięki przewadze z soboty, którego nasi żeglarze wypracowali dzięki wygranych wyścigach (aż 4 z 6 rozegranych wyścigów tego dnia), wystarczyło im to do zdobycia pierwszego miejsca w końcowej klasyfikacji mimo zajęcia niższych miejsc w niedzielnych wyścigach. 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody książkowe. 

Wyniki:
1.Marcin Bodnar, Anita Bodnar, Marcin Łuczywek - (12 pkt.)
2.Tomasz Gumiński, Dorota Rudkiewicz, Paweł Cygler - (16 pkt.)
3.Wojciech Klim, Bohdan Maślany, Leszek Szmaj - (17 pkt.)
4.Leszek Król, Arkadiusz Głód, Andrzej Maciejewski - (28 pkt.)
5.Andrzej Skotnicki, Jolanta Talarczyk, Sotera Knapik - (40 pkt.)
6.Rafał Szklarz, Stanisław Walkowicz, Jerzy Powiada - (47 pkt.)

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.