niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Podsumowanie wielkiego sukcesu klubu ŚWIT Wrocław w roku 2022

Klub „ŚWIT” Wrocław jest jedynym Klubem na Dolnym Śląsku dla osób niesłyszących i dla osób z wadami słuchuPOWRÓT DO Aktualności

Klub „ŚWIT” Wrocław jest jedynym Klubem na Dolnym Śląsku dla osób niesłyszących i dla osób z wadami słuchu. Ma wiele sekcji sportowych i stale się rozwija. Sukcesy, które osiągnęli zawodnicy na arenie sportowej w roku 2022 r. dla klubu ŚWIT wzrosły do magicznej liczby 165 medali (Mistrzostwa Polski Niesłyszących) w tym 46 złotych, 56 srebrnych i 63 brązowe (dyscypliny: koszykówka, siatkówka, piłka nożna, pływanie, lekkoatletyka, tenis stołowy i narciarstwo alpejskie). Dodać należy, że klub „ŚWIT” w zawodach Spartakiady Sportowej Młodzieży Niesłyszących w dyscyplinie tenis stołowy, pływanie i lekkoatletyka zdobył 36 medali w tym 17 złotych, 12 srebrnych i 7 brązowych, w zawodach Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej  zdobył  59 medali w tym 21 złotych, 19 srebrnych i 19 brązowych oraz w zawodach Międzynarodowy Mityng Pływacki Niesłyszących zdobył  23 medale w tym 8 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych. Taka duża ilość medali w roku 2022 to absolutny rekord w historii klubu ŚWIT Wrocław. W całym zeszłym roku zawodnicy zdobyli 148 medali, a dwa lata temu 106 medali, trzy lata temu 60 medali.

Zawodnicy z klubu WKSN ŚWIT odnieśli wielki sukces i wywalczyli 12 medali na XXIV Letnich Igrzyskach Głuchych, które odbyły się w dniach 1-15 maja 2022 r. w Caxias do Sul, a licząc indywidualnie zawodnicy WKSN ŚWIT Wrocław otrzymali  25 medali. Trzech pływaków z WKSN „ŚWIT” Wrocław:  Konrad Powroźnik, Weronika Nowicka, Kacper Nowicki  reprezentowało Polskę i zdobyło 10 medali (1 złoty, 6 srebrnych i 3 brązowe). Klub  wraca z dwoma medalami (1 srebrny i 1 brązowy) w grach zespołowych kobiet (piłka nożna i koszykówka). Pięć piłkarek z naszego klubu WKSN „ŚWIT” Wrocław reprezentowało Polskę w piłce nożnej 11 osobowej kobiet: Ewa Jacyna, Oliwia Gała, Volha Siarko, Lidia Maziarz, Karolina Kuba.  Reprezentacja Polski koszykówki kobiet zdobyła brązowy medal Igrzysk Głuchych w Caxias do Sul.  Sześć koszykarek z naszego klubu WKSN „ŚWIT” Wrocław reprezentowało Polskę w koszykówce kobiet: Matylda Dobejko, Agata Krygowska, Anna Kuźniewska, Dominika Bigaj, Angelika Wanta, Karolina Przybył.

Dwudziestu pięciu zawodników z klubu WKSN "ŚWIT" Wrocław reprezentowało Polskę Niesłyszących na XXIV Letnich Igrzyskach Głuchych w Brazylii w pięciu dyscyplinach – piłce nożnej 11 - osobowej, koszykówce, siatkówce, pływaniu i lekkoatletyce. Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących „ŚWIT” miał największą ilość zawodników w  reprezentacji Polski, którzy brali udział ww. Igrzyskach

Cztery zawodniczki z Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „ŚWIT” Wrocław Agata Krygowska, Dominika Bigaj, Angelika Wanta i Anna Kuźniewska oraz jeden zawodnik z Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „ŚWIT” Wrocław Wojciech Inglot reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata Głuchych w koszykówce 3x3 kobiet i mężczyzn, które odbyły się w dniach 7-10 września 2022 r. w Ramat Gan w Izraelu. Koszykarki zdobyły Mistrzostwo Świata w koszykówce 3x3, a koszykarze zdobyli brązowy medal.

Dwie zawodniczki z Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „ŚWIT” Wrocław Pamela Łuszczyńska i Patrycja Krumin reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy Głuchych w siatkówce plażowej, które odbyły się w dniach 16-20 sierpnia 2022 r. w Baden w Austrii. Siatkarki plażowe Pamela Łuszczyńska z Edytą Kucharską z klubu ŁKSG Łódź zdobyły brązowy medal na 6. Mistrzostwach Europy Głuchych, a Patrycja Krumin z Wiktorią Muszczek z klubu ŁKSG Łódź zdobyły brązowy medal na 1. Mistrzostwach Europy Głuchych Juniorów.

Dwie zawodniczki z Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „ŚWIT” Wrocław Lidia Maziarz i Oliwia Gała reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy Głuchych w futsalu, które odbyły się w dniach 13-22 października 2022 r. w Montesilvano we Włoszech. Reprezentacja Polski w  futsalu ko­biet zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Głuchych

Koszykarki ŚWIT zdobyły po raz drugi złoty medal Klubowego Pucharu Europy Głuchych w Koszykówce Kobiet, który odbył się w dniach 09-12 listopada 2022 r. w Warszawie. Koszykarki Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących ŚWIT Wrocław zagrały w  Klubowym Pucharze Europy Głuchych w koszykówce kobiet po raz czwarty. Nasze koszykarki ŚWIT nie spadły z podium od pięciu lat. W składzie wystąpiły: Agata Krygowska, Anna Kuźniewska, Angelika Wanta, Matylda Dobejko, Dominika Bigaj, Karolina Przybył, Justyna Siwek i Małgorzata Czaska-Michalska.