polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Piłkarze Spartana Lublin mistrzami Polski

Piłkarze Spartana Lublin mistrzami Polski
W dniach 11–13 czerwca 2021 r. odbyły się we Wrocławiu Finał Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej MężczyznPOWRÓT DO Aktualności

W dniach 11–13 czerwca 2021 r. odbyły się we Wrocławiu zawody sportowe osób niesłyszących – Finał Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn zorganizowane przez Polski Związek Sportu Niesłyszących, finansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zawody odbyły się na boisko sportowym klubu Błękitni Jerzmanowo przy ul. Gałowskiej 12 we Wrocławiu. Finał Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn we Wrocławiu, był wcześniej rozreklamowany na stronach internetowych oraz na plakatach. Celem zorganizowania zawodów było  popularyzowanie sportu w środowisku osób niepełnosprawnych z wadą słuchu. Turniej ten był ważnym etapem w przygotowaniach do Kwalifikacyjnego meczu do Letnich Igrzysk Głuchych w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn, który odbędzie się w dniu 4 września w 2021 roku w Pruszkowie z Irlandią. Uczestników zakwaterowano w Boutique Hotel’s Wrocław w dniach 11 – 13 czerwca 2021 r. Wyżywienie – kolacja, śniadanie i obiad, były zapewnione na miejscu (Boutique Hotel’s Wrocław). Zawodnicy byli zadowoleni zarówno z noclegów jak i z wyżywienia. W piątek 11 czerwca 2021 r. o godz. 15:00 odbyła się odprawa techniczna. Na odprawie byli obecni trenerzy, kierownicy i kapitanowie drużyn biorących udział w zawodach.  Omówiono na niej regulamin zawodów. W dniu 11 czerwca 2021 r. o godz. 15:30 nastąpiło otwarcie Finału Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn. W Turnieju wzięły udział kluby sportowe zrzeszające osoby niepełnosprawne z wadą słuchu z różnych stron Polski: SPARTAN Lublin, KORONA Szczecin, ŁKSG Łódź i ŚWIT Wrocław. Zawody sędziowało łącznie siedmiu sędziów w całym turnieju. W czasie rozgrywek obecna była służba medyczna. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” przez 3 dni. W sobotę trener główny kadry piłki nożnej mężczyzn p. Piotr Ożóg i p. Piotr Garula obserwowali podczas meczów zawodników, którzy w przyszłości mogą zostać powołani do kadry Polski. Drużyna SPARTAN Lublin obronił rzędu Mistrzostwo Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn.  KORONA Szczecin zajęła II miejsce, ŚWIT Wrocław zajął III miejsce, a ŁKSG Łódź zajął IV miejsce. Po zakończeniu ostatniego meczu turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród, medali i pucharów. Dekoracji dokonał główny organizator p. Maciej Jacyna.

Komunikat końcowy Finał MPN w piłce nożnej 11 os. mężczyzn 2021.pdf
Pobierz
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.