Piłkarze Res-Gest-u Rzeszów awansowali do grupy mocniejszej, a Mazowsze II Warszawa do grupy B

W dniach 14-16 września 2018 r. w Rzeszowie zostały rozegrane zawody pn: „Eliminacje do Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn – Grupa B”, którego współorganizatorem był Rzeszowski Klub Sportowy Głuchych „Res-Gest”. Zadanie zostało realizowane w okresie od 14.09.2018 do 16.09.2018 r. na terenie miasta Rzeszowa. Turniej został zorganizowany z udziałem 8 drużyn.

Udział w turnieju potwierdziły następujące drużyny:
Grupa B: Res-Gest Rzeszów - gospodarz imprezy, Czarna Hańcza Suwałki, ŁKSG Łódź oraz Korona Szczecin.
Grupa C: MIG Gliwice, TON Poznań, Mazowsze Warszawa II oraz Śląski Rybnik.

Zgodnie z programem turnieju mecze grupowe zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Miejscem zawodów o miano najlepszej drużyny w Grupie B oraz w grupie C była hala sportowa IV Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie przy ulicy Dąbrowskiego 82.

Mecze zostały rozegrane 2x20 minut. Wyżywienie i zakwaterowanie odbyło się w Hotelu Metalowiec mieszczącym się przy ulicy Dąbrowskiego 87 w Rzeszowie. W trakcie zawodów udostępniono uczestnikom napoje. Mecze zostały rozegrane w spokojnej atmosferze i stały na ciekawym poziomie. Rozegrane mecze pozwoliły na wyłonienie najlepszej drużyny, którą okazała się drużyna Res-Gest Rzeszów, który wygrał wszystkie mecze w Grupie B i awansował do przyszłorocznych Finałowych Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej. Natomiast w Grupie C bezkonkurencyjna okazała się drużyna Mazowsze II Warszawa, które zagra w przyszłym roku w Grupie B. Po zakończeniu zawodów w niedzielę 16.09.2018 r. uczestnicy zawodów udali się na obiad, a następnie w podróż powrotną do swoich miejscowości. Zadanie zostało przygotowane zgodnie z oczekiwaniami uczestników zawodów, zapewniono obsługę sędziowską, medyczną oraz techniczną, które pozwoliły na sprawny przebieg całej imprezy sportowej.

Impreza sportowa została zrealizowana przy pomocy finansowej Ministerstwa Sportu i Turystyki za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niesłyszących oraz Urzędu Miasta Rzeszowa za co uczestnicy imprezy sportowej wyrazili wolę złożenia podziękowań.

 

 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.