polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Otwarte Mistrzostwa Czech w piłce siatkowej plażowej w Pradze

Otwarte Mistrzostwa Czech w piłce siatkowej plażowej w Pradze
Reprezentacja Polski Niesłyszących w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach CzechPOWRÓT DO Aktualności

Reprezentacja Polski Niesłyszących w piłce siatkowej plażowej kobiet i mężczyzn prowadzona przez trenera Łukasza Zielińskiego oraz jego asystentów Bartosza Borkowskiego i Mateusza Chyla wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Czech w terminie 22-24.09.2023. W sobotę rozegrano fazę grupową. Natomiast w następnym dniu fazę pucharową. Do Pragi nasz sztab szkoleniowy zabrał dwie pary żeńskie i jedną parę męską. Pamela Łuszczyńska i Daria Dubrawska (obie Świt Wrocław) po zaciętym półfinale z gospodyniami turnieju musiały uznać wyższość rywalek. Czeszki wygrały to spotkanie stosunkiem setów 2:1. Naszym zawodniczkom pozostała gra w małym finale w którym zmierzyły się z parą japońską. Skuteczna gra w ataku i bardzo dobra zagrywka naszych kadrowiczek okazała się być kluczowa w odniesieniu zwycięstwa stosunkiem setów 2:0. Tym samym brązowe krążki trafiły do naszych zawodniczek. Bardzo dobry występ na turnieju zaliczyła nasza druga para żeńska - Wiktoria Muszczek (ŁKSG Łódź) oraz Hanna Walczak (ŁKSG Łódź). Mimo młodego wieku (18 i 15 lat - kategoria juniorki) zawodniczki pokazały, że determinacją i wolą walki można osiągać wysokie wyniki sportowe i spełniać swoje marzenia. Młode siatkarki uplasowały się na piątym miejscu pozostawiając w tyle 8 par seniorskich! Postawa dziewczyn napawa optymizmem jeśli chodzi o rozwój ich poziomu sportowego oraz osiąganie w przyszłości wysokich lokat na Igrzyskach Głuchych, Mistrzostwach Świata i Europy. Pierwszy raz na arenie międzynarodowej zaprezentowali się Edgar Kępa (ŁKSG Łódź) oraz Jakub Klimik (MKSN Mazowsze Warszawa). Nasz nowy duet rozkręcał się z meczu na mecz. W ćwierćfinale nasi zawodnicy spotkali się z parą niemiecką (brązowi medaliści ME z Baden 2022). Pierwszy set padł łupem Niemców. Drugi set stosunkiem punktów 25:23 też okazał się być zwycięski dla naszych zachodnich sąsiadów. Tym samym panowie przystąpili do walki o miejsca 5-8. Wygrane z zespołem Francji i Czech dały naszym siatkarzom w ostatecznym rozrachunku piątą lokatę na turnieju w Pradze. Sztab szkoleniowy pozytywnie ocenił występ naszej Kadry Narodowej na turnieju w Czechach. Jest to jeden z elementów przygotowań naszego zespołu do przyszłorocznych Mistrzostw Świata.

Przygotował:
Łukasz Zieliński - Trener Reprezentacji Polski Niesłyszących w piłce siatkowej plażowej 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.