polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie

Nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie
Od soboty, 17 października, wchodzą w życie nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie.POWRÓT DO Aktualności

Od soboty, 17 października, wchodzą w życie nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie.

WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI
·       Wydarzenia sportowe w całej Polsce (strefa żółta i czerwona) odbywają się bez udziału publiczności.

ZAJĘCIA, WYDARZENIA SPORTOWE ORAZ WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE – liczba uczestników bez zmian 
·       W zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób) może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.

SIŁOWNIE, KLUBY I CENTRA FINTESS, BASENY, AQUAPARKI
Z zakazu prowadzenia działalności wyłączone są baseny, siłownie, kluby i centra fitness, które:
·       działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
·       są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
·       są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04. – podklasa ta obejmuje: działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia).

SPORTOWE KLUBY TANECZNE I SZKOŁY TAŃCA
·       Sportowe kluby taneczne i szkoły tańca są wyłączone z zakazu prowadzenia działalności polegającej na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni.

BĄDŹ BEZPIECZNY – STOSUJ ZASADĘ DDMA
Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Każdy ma wpływ na to, jak szybko epidemia zostanie zahamowana. W jaki sposób możemy to zrobić? Wystarczy stosować zasadę DDMA, dzięki której chronimy siebie i innych:

·       D jak dystans
·       D jak dezynfekcja
·       M jak maseczka
·       A jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Utrzymywanie dystansu min. 1,5 m od innych osób, częste mycie rąk woda z mydłem i ich dezynfekcja, a także zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej - to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Walkę z zagrożeniem wspiera także aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe. Jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Co ważne, im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Sprawdź:
https://www.gov.pl/.../nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-sporcie

 

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16.10.- zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemi.pdf
Pobierz
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.