sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

MŚG w Futsalu - 5 dzień

Dnia 11 listopada o godzinie 10:00 Reprezentacja Polski mężczyzn rozegrała swój trzeci mecz grupowyPOWRÓT DO Aktualności

Dnia 11 listopada o godzinie 10:00 Reprezentacja Polski mężczyzn rozegrała swój trzeci mecz grupowy. Dzień wcześniej, po emocjonującym meczu, Reprezentacja Polski odniosła zwycięstwo nad drużyną Japonii 4:3. Dobra gra z drużyną Rosji oraz zwycięstwo nad Japonią, pozwalały wierzyć w awans do ćwierćfinału. Aby tego dokonać trzeba było wygrać mecz z Reprezentacją Brazylii. Początek meczu z Brazylią był bardzo wyrównany, obie drużyny miały szanse na objęcie prowadzenia w meczu. Niestety, brak skuteczności polskiej drużyny spowodował, że to drużyna Brazylii odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w meczach grupowych. Wysoka wygrana nad Reprezentacją Polski, siedem do zera, spowodowała, że to drużyna Brazylii awansowała do ćwierćfinału. Reprezentacja Polski 14 listopada rozegra swój ostatni mecz z drużyną Białorusi. Na pewno, na grze drużyny z Polski, zważył brak pauzującego za dwie żółte kartki Jana Paczyńskiego.

W tym dniu swoje trzecie spotkanie grupowe rozegrała reprezentacja kobiet. Przeciwnikiem był zespół Japonek. Już po trzydziestu sekundach meczu Reprezentacja Polski objęła prowadzenie. Bramkę zdobyła Paulina Suchorowska. Polska drużyna miała widoczną przewagę, jednak po błędzie obrony, w 2’, wyrównującego gola strzeliła reprezentantka Japonii Airi Sakai. W ciągu następnych paru minut Agnieszka Boćkowska, Justyna Siwek oraz Marta Kaczmarczyk bombardowały bramkę Japonek strzałami zza pola karnego. Nasze strzały i akcje przyniosły w końcu skutek. Marta Kaczmarczyk i Paulina Prusinowska strzeliły kolejne dwie bramki w 3’ i 7’ meczu. W 12’ meczu bramkę na 2:3 strzeliła Rena Toriumi. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, bramkę zdobyła Agnieszka Boćkowska. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem reprezentacji Polski 2:4. W drugiej połowie Reprezentacja Polski oddała inicjatywę Reprezentacji Japonii. W grze Polek było dużo niedokładności, co zakończyło się utratą bramki w 25’. W końcówce meczu drugą żółtą kartkę otrzymała Joanna Kaczmarczyk. Drużyna z Polski po raz kolejny pokazała, że walczy do końca. W 29’ i 34’ bramki dla Reprezentacji Polski strzeliła Agnieszka Boćkowska. Na dwie minuty przed końcem spotkania bramkę ustalającą wynik końcowy spotkania na 4:6, zdobyła Rena Toriumiz z Japonii. W fazie grupowej Reprezentacja Polski kobiet wygrała wszystkie rozgrywane mecze, dzięki czemu awansowała do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie. Przeciwnikiem Polek w ćwierćfinale będzie drużyna Rosji. Mecz odbędzie się 13 listopada o godzinie 10:00.