polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

M. Szalko i Z. Łukasik mistrzami Polski

M. Szalko i Z. Łukasik mistrzami Polski
W dniach 02-06.06.2021r. odbyły się w Rybniku Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Szachach Kobiet i MężczyznPOWRÓT DO Aktualności

Łukasik Zuzanna obroniła tytuł mistrzyni Polski kobiet w szachach

Marcin Szalko nowym mistrzem Polski mężczyzn w szachach

W dniach 02-06.06.2021r. odbyły się w Rybniku Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Szachach Kobiet i Mężczyzn. Organizatorem mistrzostw był Polski Związek sportu Niesłyszących w Lublinie. Z upoważnienia PZSN bezpośrednim wykonawcą spraw organizacyjno-finansowych był Śląski Klub Sportowy Niesłyszących w Rybniku i jego prezes Aleksander Kubin. W tym roku szachistki i szachiści rozegrali mistrzostwa Polski w Rybniku. Hotel Napolitański w Rybniku bardzo gościnnie przyjął 8 szachistek oraz 30 szachistów. Zakwaterowanie i wyżywienie oraz sala gry zapewniały uczestnikom mistrzostw  doskonałe warunki pobytu. Walka na szachownicach kobiet i mężczyzn od początku  do końca turnieju była bardzo zacięta. Wśród kobiet konkurowały o tytuł mistrzyni Łukasik Zuzanna i Szewczyk Malwina. Decydujące znaczenie miał bezpośredni pojedynek w którym lepszą zawodniczką  okazała się Łukasik Zuzanna. Tym samym obroniła tytuł mistrzyni Polski zdobywając  6,5 punktów z 7 partii. Na podium, na trzecim miejscu, stanęła Strześniewska Joanna, która w tym roku wyraźnie poprawiła poziom gry.

Szachiści walczyli o tytuł mistrza w gronie trzydziestu konkurentów, z których co najmniej dziesięciu miało nadzieję na zdobycie najwyższego trofeum. W rezultacie zaciętych pojedynków najlepszym okazał się nowy mistrz Polski Szalko Maciej, który zdobył 7 punktów z 9 partii. Tytuł wice mistrza Polski uzyskał Choroszej Aleksander 6,5 pkt. z 9 partii. Na trzecim miejscu uplasował się Chojnowski Marcin. Mistrzostwa Polski Niesłyszących w szachach zostały zorganizowane ze środków finansowych Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i Polskiego Związku Sportu Niesłyszących w Lublinie.

Opracował:      
Stanisław Kornasiewicz

Wyniki kobiet.pdf
Pobierz
Wyniki mężczyzn.pdf
Pobierz
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.