polski
związek
sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Futsaliści Świt-u Wrocław zdobywcy Pucharu Polski Niesłyszących po raz pierwszy w historii

Futsaliści Świt-u Wrocław zdobywcy Pucharu Polski Niesłyszących po raz pierwszy w historii
W dniach 06-08 listopada 2020 r. w Gliwicach rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Pucharowy NiesłyszącychPOWRÓT DO Aktualności

W dniach 06-08 listopada 2020 r. w Gliwicach rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Pucharowy Niesłyszących (Puchar Polski Niesłyszących) w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowe Niesłyszących „MIG” Gliwice i Polski Związek Sportu Niesłyszących. W turnieju wzięło udział 9 klubów sportowych zrzeszających osoby niepełnosprawne z wadą słuchu z różnych stron Polski: Korona Szczecin, Spartan Lublin, ŁKSG Łódź, Bagry Kraków, Res-Gest Rzeszów, TON Poznań, Świt Wrocław, MIG Piast Gliwice I i II. Uczestnicy zostali zakwaterowani w hotelu Malinowski w którym mieli też zagwarantowane posiłki. Rozgrywki rozpoczęły się wczesnym rankiem na pobliskiej, nowoczesnej hali Chorzowska i trwały do późnych godzin. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy po 3 zespoły. Następnie 8 najlepszych drużyn rozegrało ćwierćfinały. W niedzielę odbyły się półfinały, mecz o 3 miejsce i finał. W finale spotkały się drużyny Świtu Wrocław i MIG-Piast Gliwice. Lepsi okazali się piłkarze Świtu wygrywając zawody. Na zakończenie zostały drużynom wręczone puchary, medale, nagrody indywidualne oraz upominki od PZPN i Miasta Gliwice. Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie Śląskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Bezpieczeństwo uczestnikom zapewniała dyplomowana pielęgniarka. Zawody mogły się odbyć dzięki środkom finansowym Ministerstwa Sportu i Miasta Gliwice za co niesłyszący piłkarze są bardzo wdzięczni.

Wyniki.pdf
Pobierz
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.