niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Drugi dzień – HMŚG w LA

1. Halowe Mistrzostwa Świata Głuchych w LekkoatletycePOWRÓT DO Aktualności

Mistrzostwa rozpoczęliśmy udziałem w uroczystym otwarciu. Polskę reprezentowali podczas tej uroczystości Michał Kulpa i Daniel Stempurski. Nasz udział wypadł okazale, bardzo dobrze zawodnicy prezentowali się w biało czerwonych strojach, co uwiecznił na fotografiach Kierownik ekipy Mariusz Świszcz i estońska telewizja. Następnie rozpoczęły się zawody. Jako pierwszy do walki stanął w eliminacyjnych w biegach na 400m Grzegorz Kotowski. uzyskał 8 czas eliminacji co dało mu awans do popołudniowych półfinałów, w których zajął 11 miejsce. Kolejnymi naszymi zawodnikami, którzy rozpoczęli starty byli Adrian Marcinkiewicz i Michał Wojciechowski. Obaj pewnie wygrali swoje biegi eliminacyjne na 1500m i są faworytami do medali w jutrzejszym finale. Pasjonującą walkę w konkursie skoku wzwyż stoczył Karol Dąbrowski. Rozpoczął konkurs od pokonania 180 cm w pierwszej próbie, następnie pokonał poprzeczkę na wysokości 185 cm i 190 cm w drugiej próbie. Na kolejnej wysokości 193 cm wystawił całą ekipę na próbę nerwów pokonując ostatecznie tę wysokość w trzeciej próbie co  jest  jego nowym rekordem życiowym. Była to ostatnia udana próba Karola w konkursie , w którym zajął wysokie 5 miejsce. Pierwszy dzień zawodów został podsumowany przez Kierownika i Trenera Głównego na zebraniu z zawodnikami, na którym pogratulowali im osiągnięć, omówili plan dnia jutrzejszego i zmotywowali zawodników do jak najlepszych startów w kolejnym dniu.