sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Deaflympics 2021: Siatkówka Kobiet

W dniu dwunastego maja w meczu o piąte miejsce Igrzysk Głuchych w Piłce Siatkowej KobietPOWRÓT DO Aktualności

W dniu dwunastego maja w meczu o piąte miejsce Igrzysk Głuchych w Piłce Siatkowej Kobiet zmierzyliśmy się z reprezentacją USA. Niestety nie udało nam się zrewanżować zawodniczkom z Ameryki za porażkę w fazie grupowej 1:3.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo dobrze, wyszliśmy na prowadzenie 10:7. Niestety USA szybko wyrównało i żaden zespół nie potrafił wypracować większej niż trzypunktowej przewagi. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, przegraliśmy 15:18, by zaraz prowadzić 22:21. Niestety cztery ostatnie punkty w secie zdobyły Amerykanki i to one mogły się cieszyć ze zwycięstwa w pierwszej partii.

Drugi set również rozpoczął się od naszego prowadzenia 9:6. Niestety podobnie druga część osłony należała do USA. Mieliśmy zbyt duże problemy z przyjęciem zagrywki i skończeniem pierwszej akcji, by myśleć o zwycięstwie. Przegraliśmy tego seta 17:25.

Trzeci set od początku do końca przebiegał pod dyktando Amerykanek. Objęły one prowadzenie na początku seta, które przez całą partię konsekwentnie powiększały. Przegraliśmy 8:25 i w całym spotkaniu 0:3, zajmując ostatecznie w rozgrywkach szóste miejsce, takie samo jak w Samsun w 2017 roku.

Polska - USA      0:3 (22:25, 17:25, 8:25)
Skład naszego zespołu:
Katarzyna Góźdź, Patrycja Krumin, Pamela Łuszczyńska, Daria Dubrawska, Wiktoria Muszczek, Zofia Suchostawska, Barbara Kołtun, Karolina Stobiecka, Daniela Maińska, Agnieszka Szczepska.

8. Meksyk

Trzynastego maja dopingowaliśmy nasze pozostałe drużyny koszykarek i koszykarzy biorące udział w Igrzyskach oraz mecze finałowe piłki siatkowej kobiet i mężczyzn.
Poza tym spacerowaliśmy po okolicy miasta Caxias do Sul i przygotowaliśmy się do powrotu do Polski.