niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Deaflympics 2021: Piłka nożna Kobiet

Ważna wygrana piłkarek nożnych z Brazylią 2:0POWRÓT DO Aktualności

9 maja 2022 roku reprezentacja piłkarek nożnych rozegrała swój trzeci mecz. Tym razem przeciwniczkami były Brazylijki. Z Brazylijkami mieliśmy porachunki do wyrównania po przegranej w meczu finałowym podczas mistrzostw świata w futsalu w 2019 roku, gdzie nasza drużyna zdobyła srebrny medal po przegranym meczu z reprezentacją Brazylii. Tym razem chcieliśmy udowodnić, że na trawie jesteśmy zespołem lepszym. I tak rzeczywiście było. Cały mecz Polki przeważały. W 23 minucie Marta Kaczmarczyk zdobyła prowadzenie dla Polski. Później nasza reprezentacja miała jeszcze kilkanaście szans na podwyższenie wyniku, jednak na przeszkodzie stała nasza skuteczność w wykończeniu akcji oraz bardzo dobra gra brazylijskiej bramkarki. Skromne prowadzenie spowodowało, że w ostatnich minutach meczu reprezentacja Brazylii ruszyła do ataku i końcówka meczu była bardzo nerwowa. Na szczęście Wiktoria Aumiiller w doliczonym czasie gry zdobyła drugą bramkę, i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polek 2:0. Zwycięstwo nad reprezentacją Brazylii przypieczętowało nasz awans do meczu finałowego, w którym zmierzymy się z reprezentacją USA. Co prawda w fazie grupowej pozostało nam do rozegrania jeszcze jedno spotkanie z USA, jednak nie będzie ono decydowało o awansie do finału.

Polska - Brazylia         2:0 (1:0)
1:0 - 23’ Kaczmarczyk Marta
2:0 - 89’ Aumiiller Wiktoria