niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Deaflympics 2021: Lekkoatletyka

Podsumowanie sesji – siódmy dzień (13.05.2022r.-popołudnie)POWRÓT DO Aktualności

Mamy 2 medale olimpijskie w tym srebrny medal Oskara Gołębiowskiego w biegu na 400m przez płotki i brązowy medal Damiana Szyszkowskiego w dziesięcioboju.

O godzinie 16:00 zaczął rzut oszczepem w dziesięcioboju Damian Szyszkowski zajął piąte miejsce z wynikiem 35.15  (372pkt).

Bieg na 800m startował w półfinale o godzinie 16:30 Michał Kulpa w drugiej serii zajął pierwsze miejsce z bardzo dobrym wynikiem 1:57.9s. i awansował do jutrzejszego finału o godzinie 16:30.

Świetnie w finale biegu na 400m przez płotki spisał się zawodnik Oskar Gołębiowski który został wicemistrzem olimpijskich niesłyszących i pobił nowy Rekord Polski Niesłyszących z wynikiem 52.55s. !!! Damian Szyszkowski zajął ósme miejsce. Mistrzem olimpijskim został zawodnik z Ekwadoru Emerson Chala z wynikiem 52.35s.

Ostatni start w dziesięcioboju o godzinie 17:55 w biegu na 1500m Szyszkowski Damian zajął pierwsze miejsce z czasem 4:57.35s. (575pkt.) i został brązowym medalistą 24. Letnich Igrzysk Głuchych i zgromadził 5152 pkt. (rekord życiowy) a do srebrnego medalu zabrakło niewiele. Mistrzem olimpijskim został Kazachstan Farkhad Kystaubayev i zgromadził 5458 pkt.

O godzinie 18.30 sztafeta męska 4x100m w składzie Stempurski Daniel, Kowalik Daniel, Janda Bartłomiej i Grzegorz Kotowski zajęli bardzo wysokie czwarte miejsce z wynikiem 42.55s. Wygrała Ukraina z wynikiem 41.30s.