sportu
niesłyszących
zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego profilu nafacebooku

Deaflympics 2021: Koszykówka Kobiet

Sensacyjna wygrana polskich koszykarek i awansowały do półfinałuPOWRÓT DO Aktualności

W meczu ćwierćfinałowym Polki pokonały faworytki tego spotkania Turcję 60:52. Początek meczu nie wyglądał dla nas ciekawie. Brak skuteczności w pierwszej kwarcie zaczął przypominać ostatni mecz z Włoszkami. Polki zdobyły zaledwie 5 punktów. W drugiej połowie zdecydowanie poprawiliśmy skuteczność, a trzy celne rzuty za trzy punkty kapitan biało-czerwonych, Agaty Krygowskiej, dały nam wiarę na końcowy korzystny rezultat. Pierwszą połowę spotkania kończyliśmy na -7, a mocnym akcentem zakończyły ją Turczynki trafiając praktycznie z końca boiska za trzy punkty. Trzecia kwartę zagraliśmy bardzo skutecznie wygrywając ją 24:12. Ostatnia kwarta to już prawdziwy dreszczowiec! Bardzo emocjonujące 10 minut, które miało nam dać upragniony awans do najlepszej „czwórki” Igrzysk Głuchych. Nasza najlepsza obrończyni, Dominika Bigaj, faulowała po raz piąty w tym meczu przez co musiała opuścić parkiet. Na szczęście jej zmienniczka, Angelika Wanta, zachowała zimną krew i jakościowo zastąpiła Bigaj. Cały zespół zasługuje na ogromne gratulacje i owacje na stojąco ! To pierwszy taki historyczny wynik – POLSKA jest w półfinałach Igrzyskach Głuchych.

4 mecz: Polska - Turcja 60:52 (5:10, 15:17, 24:12, 16:13)