Deaflympics 2021: Koszykówka Kobiet

Wyraźna porażka polskich koszykarek z WłoszkamiPOWRÓT DO Aktualności

Raport dnia, 07.05.

WYRAŹNA PORAŻKA POLSKICH KOSZYKAREK Z WŁOSZKAMI

W ostatni meczu w grupie Polki podejmowały Mistrzynie Europy – Włoszki. W pierwszej kwarcie faworytki objęły prowadzenie 17:3 narzucając swój styl gry. Pod koniec kwarty nastąpiło przebudzenie w zespole Karoliny Burkiewicz i na zegarze widniał wynik 20:10. Niestety kolejne minuty meczu mijały a skuteczność biało-czerwonych była bardzo słaba. Mimo ogromnej walki i determinacji w obronie przewaga wciąż się powiększała. Polska reprezentacja pokazała charakter i chęć zmiany obrazu meczu broniąc całą czwartą kwartę na całym boisku. Niestety 20% skuteczność w rzutach za dwa punkty i niespełna 10% za trzy punkty zadecydowały o wyniku meczu. Tym samym Polska kończy zmagania grupowe zajmując 3 miejsce.

3 mecz: Polska - Włochy    42:61 (10:20, 7:11, 11:15, 14:15)